Мапи за iGO here2015.q1

Дискусија во форумот 'iGO' започната од vlatko.donev, 14 авг 2015.

 1. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Maпи HERE 2015.Q1 за iGO android,iGO windowsCE и Becker

  Mожете да ги симнете преку torrent magnet link

  Код:
  magnet:?xt=urn:btih:CE2819B8C927A12037A98AE396FA2822D8B6A25C&dn=HERE%202015%20Q1&tr=udp%3a%2f%2ftracker.openbittorrent.com%3
  И повторно ќе треба сами да ги комплетирате.
  Фолдерот poi оставете го таков како што си е,
  Сите фајлови од другите фолдери ставете ги во еден фолдер map
  И така креираните фолдери маp и poi ставете ги во content фолдерот на местото на старите
  Не сум ги испробал мапиве така да неможам да ви кажам дали има грешки.Доколку забележите некоја грешка исфрлете го тој фајл и на негово место ставете го истиот тој фајл од старите мапи
  Колку што забележав од торентот има и ftr камионски фајлови
  PoiTruck нема и ако ви требаат оставете ги старите додека излезат нови

  Може и од овде да ги симнете,овие се покомплетни,има и building(здгради) и extended poi:

  Код:
  magnet:?xt=urn:btih:5346A9A46DA62D76CCFE4C1CD80337C569BA7EA1&dn=igo+eu+here+2015+q1&tr=udp%3A%2F%2Fopen.demonii.com%3A133

  Сите фајлови што се во фолдерите на буквата f ставете ги во еден фолдер map,и hnr одат во map,
  Ако немате доволно меморија не мора да ги ставате фајловите fjv,fjw,hnr и extended_poi
   
  Последна промена: 7 окт 2015
  На goran, TPAJAH, kostamanhattan и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Ја симнав првата варијанта и ги има истите грешки како 2013/2014-Q4,во радовиш има еден кружен тек направен од 2013 ама сеуште го нема на мапиве,исто една населба до радовиш (раклиш) а го пишува дури во соседното село на 4км подалеку од со треба да биде :) односно ораовица и е поделено на 2 села :D исто е и со 2013/2014-Q4
   
 3. petar_staff

  petar_staff Активен Член

  Член од:
  2 окт 2012
  Мислења:
  119
  Допаѓања:
  30
  Поени од трофеи:
  28
  Вториот линк не работи со подеталните мапи
   
  На covek и okiopp им се допаѓа ова.
 4. JumboMkd

  JumboMkd Нов член

  Член од:
  5 авг 2009
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Можам овие мапи да ги искористам и за iGo primo?
   
 5. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  484
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  да
   
  На JumboMkd му/ѝ се допаѓа ова.
 6. danix01

  danix01 Член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  14
  Поени од трофеи:
  18
  сигурни ли се мапите?
   
 7. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  484
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Прашај ги :lol:
   
 8. ilche11

  ilche11 Познат Член

  Член од:
  8 мај 2011
  Мислења:
  1.351
  Допаѓања:
  217
  Поени од трофеи:
  63
  aj ako mozi link od najnovite mapi , ovaj gore ne e kako sto treba
   
 9. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Што им фали во ред си се,копирај го овај линк и само пастирајго на веб бросвер и одма ти отвора торрент и си се спуштаат.
  magnet:?xt=urn:btih:5346A9A46DA62D76CCFE4C1CD80337C569BA7EA1&dn=igo+eu+here+2015+q1&tr=udp%3A%2F%2Fopen.demonii.com%3A133
   
  На Dzepar и vlatko.donev им се допаѓа ова.
 10. Staned

  Staned Член

  Член од:
  18 дек 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Работи, се спуштаат:).
   

Сподели преку: