Македонски јазик на интерфејс за iGO Primo 2.x.x

Дискусија во форумот 'GPS форум' започната од vlatko.donev, 2 ное 2014.

 1. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Kaко да ја крстиме ? Давајте предлози. Српскиов женски глас е Невена а машкиот Тома

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 2. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Билјана и Александар
   
  На Dzepar и salt им се допаѓа ова.
 3. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  Александра Ивана Елена

  Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
   
 4. maxmk

  maxmk Нов член

  Член од:
  23 окт 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung J5
  Може еден предлог?
  Веќе неколку години Влатко Донев се обидува да вметне во iGO-то говорење на македонски, а самиот тој е автор на македонското мени (прочитав на некој предходен пост и албанското мени е негово дело) мој предлог е машкиот глас да биде именуван Влатко. Освен тоа, човекот е одличен познавч на навигационите системи, мене лично многу пати ми има несебично помогнато во решавање на update на некои постари навигации. Сметам дека е фер овој предлог, а женски глас предложувам да се вика Јана.
   
  На damJANev, Staned и Dzepar им се допаѓа ова.
 5. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  441
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Што стана со преводот на војс-от ?

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 6. zdravevski

  zdravevski Активен Член

  Член од:
  5 апр 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  43
  wow после долго време еве ме и мене на темава станала интересна. Доколку има машки и женски глас добар е предлогот машкиот да биде Влатко а женскиот Македонка мозе да биде. поздрав до сите и цекаме фаил со гласови на МК
   
 7. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  488
  Допаѓања:
  293
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Македонски глас за iGO ....
   

  Прикачени податотеки:

  На Torte Mobile и Staned им се допаѓа ова.

Сподели преку: