Македонски јазик на интерфејс за iGO Primo 2.x.x

Дискусија во форумот 'GPS форум' започната од vlatko.donev, 2 ное 2014.

 1. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  471
  Допаѓања:
  287
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Јас сум на 8.1.0 , си работи без проблем...
   
 2. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  A koj fajl treba da se prevede da bide na makedonski zna e li nekoj ? Gleam ubavo raboti na srpski na kirilica

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 3. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Dictionary.lang. Се наоѓа во lang.zip
  Jaс го имам преведено на македонски и на албански. Околу 3000 реченици се.
  Туку дај да направиме и гласовите да бидат на македонски.Само 192 фајла се.
  Јас пробаав самиот се снимав и функционира.
  Ни треба некој што знае да работи со аудио снимање за да биде гласот чист без шумови,и ни треба убав женски глас да испадне подобра од Невена
   
  На Staned и Dzepar им се допаѓа ова.
 4. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Тоа ќе треба у некое радио. Ако сакаат. Као шо снимаат реклами

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 5. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  Па дај бе влатко стави ги фајловите на македонски тука

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
 6. Staned

  Staned Нов член

  Член од:
  18 дек 2011
  Мислења:
  26
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  3
  Помалку ќе се од 192, ги исклучуваме јарди и стопи. Ако имате транскрипт пратете го. Во ворд документот нека стои името на аудио фајлот и текстот на МК. На пр. (you_have_reached_your_destinaion-e) - ПРИСТИГНАВТЕ НА ЦЕЛТА.
   
  Последна промена: 27 авг 2018
 7. salt

  salt Symbian old school

  Член од:
  1 мар 2008
  Мислења:
  442
  Допаѓања:
  131
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Galaxy S5
  РОМ/Верзија:
  6.01
  E ajde de

  испратено од мојот galaxy S7 edge користејќи тапаталк
   
  На Staned му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  725
  Допаѓања:
  39
  Поени од трофеи:
  28
  А текст да ми дадеш од сите поими што треба да ги каже некое женче...имам студио, ќе најдеме девојче со глас од HotSexLine па ќе направиме убава снимка, и во кој фајл формат ти треба аудиото?

  Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
   
  На Staned му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  725
  Допаѓања:
  39
  Поени од трофеи:
  28
  Најдов и убави женски гласчиња... Давајте текстот

  Sent from my SM-G900FD using Tapatalk
   
 10. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  665
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Еве овие фајлови се
  На српски се овие и треба да се преснимаат на македонски ама имињата на фајловите пак да си останат на англиски и да бидат со .ogg екстензија.
  Преслушај ги на српски и пресними на македонски и внимавај на интонацијата зашто има некои фајлови изгледаат како исти ама не се исти во интонација зашто понекогаш една реченица се состои од спој на повеќе фајлови.На пример: “након 100 метара скрените лево“ се состои од 2 фајла( након 100 метара е еден фајл,а скрените лево е друг фајл)
   

  Прикачени податотеки:

  • audio.rar
   File size:
   {memory} MB
   Прегледи:
   4
  На salt и goran им се допаѓа ова.

Сподели преку: