Македонски јазик на интерфејс за iGO Primo 2.x.x

Дискусија во форумот 'GPS форум' започната од vlatko.donev, 2 ное 2014.

 1. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Комплетен превод на јазикот на интерфејс за верзиите на iGO Primo 2.
  Испробано и функционира на андроид и на windows CE уредите.
  Ако го користите Игото со додаден скин,можеби некои зборови нема да излезат со превод,работам и тоа да го средам,но ми треба повеќе време.
  Симнете ја архивата Lang_Macedonian,не треба да ја отпакувате туку само ставете ја во lang фолдерот.

  Download Mакедонски јазик за Примо 2

  1.jpg

  3.jpg
   

  Прикачени податотеки:

  Последна промена: 2 ное 2014
  На HighLander, acemanas, omegamk и уште 14 други им се допаѓа ова.
 2. Luxell

  Luxell Член

  Член од:
  15 мај 2012
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  8
  Е ова да,браво!
   
 3. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Влатко, ке работи ли на сите верзии на ајго?

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 4. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Прашувам зошто верзијата што ја користам е 2.4[​IMG]

  Sent from my Note II using Tapatalk
   
 5. vlatko.donev

  vlatko.donev GPS Модератор

  Член од:
  14 окт 2011
  Мислења:
  666
  Допаѓања:
  661
  Поени од трофеи:
  93
  Работи на сите верзии
   
  На vonuzu му/ѝ се допаѓа ова.
 6. BOBI2006

  BOBI2006 Член

  Член од:
  26 јан 2009
  Мислења:
  154
  Допаѓања:
  24
  Поени од трофеи:
  18
  Дали има и "voices" на македонски јазик?
  Наместо Nevena да има Митра или Стојна,на пример...:confused:
   
 7. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Сега за сега нема

  Send from my Nexus 5 using Tapatalk
   
 8. Staned

  Staned Член

  Член од:
  18 дек 2011
  Мислења:
  30
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  ТОП!
   
 9. Nakolce

  Nakolce Член

  Член од:
  5 мај 2012
  Мислења:
  75
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Ова е добро... Ќе брка работа за колегите патриоти :D
  А Невенче не ми ја чепкајте... Моментално ми е #1 на листата на нај пцуени жени.
   
 10. danix01

  danix01 Член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  14
  Поени од трофеи:
  18
  Браво. . . А и редно беше

  Sent from my LG G2 mini
   

Сподели преку: