Македонски Банкноти и Монети

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од filipkir, 20 дек 2016.

 1. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Ехеееј какви бакноти ми помина низ моите раце тогаш моите имаат солидни плати а сега се пензионери какви-такви како другите еве сликиве што ставам

  [​IMG]
  [​IMG]

  А еве првите МК бакноти тогаш го викаат бончиња како привремено
  [​IMG]

  А првата Југославија бакнотите беа вредни и оклолу 8000 динари можеше да се купи 101 кола или рено 4 или буба и плус бончиња за гориво тогаш беше нафтена криза поради војната во бејрут и имаше санкции по наредба од СССР

  [​IMG]

  Пред распад на Југославија (СФРЈ) тогаш таман беше конвертибилна и една германска марка чинеше околу 4-6 динари беше и кратко траеше поради проклети американци

  [​IMG]

  И последната бакнота на Сојузна Југославија
  [​IMG]

  И на крај вредното татко ми кажуваше дека во Бугарија можеш да најдеш најубава женска за ебење за ДВЕ ЧЕРВЕНИ и тоа во солиден хотел

  [​IMG]
  [​IMG]

  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  Последна промена: 23 дек 2016
  На Noc 32, mushovlae, Dzepar и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.761
  Допаѓања:
  1.335
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  За тие што не се сеќаваат или се уште биле ембриони !  Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
   
  На naumdb, goran_oh и filipkir им се допаѓа ова.
 3. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Ти го собрале видеото од курир.мк :)

  Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
   
  Pane-G, filipkir, gug1 и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Баш убаво. Колку повеќе луѓе го видат, толку подобро :) Иначе да си кажам дека многу труд е вложен во собирањето на тие банкноти и монети. Најтешки за наоѓање беа банкнотите од 1993 година (во добро сочувана состојба)
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 6. goran_oh

  goran_oh Нов член

  Член од:
  14 мај 2015
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  5
  Поени од трофеи:
  3
  Мартинче стана вип фаца

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 7. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  WOW 13.500 гледаности на видеото за само 1 ден. Ова никад досеа не ми се десило. Значи се исплатеше трудот кој го вложив во собирање на овие банкноти ;)
  Убаво е да си познат, па макар тоа траело и само неколку дена :)
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.742
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Не си ти, некој си бојанн кој да ти го знае :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На MacedonianBoy и stefan_mkd им се допаѓа ова.
 9. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.323
  Допаѓања:
  1.818
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  On the internet it is not wise to use your real name :) Иначе јас сум, не гледаш дека фотката е моја :)
   

Сподели преку: