ЛОГО и заштитен знак за GSMmkd

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од ViRuS, 20 мар 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Хммм... тоа лого речиси не е наше..
  Тоа е „дрпнато“ од GSM, а нам ни треба наше лого, по кое ќе бидеме препознатливи.
  Затоа баравме некој кој ќе ни направи лого кое ќе биде различно од другите, но да ги задржи главните карактеристики за GSM, т.е. да има индикатор за сигнал, да пишува GSM... леееј... шо зборам и ја не знам... нај нвм.. :D

  уште еднаш тенкс до поисон за логото ;)
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Дуал, друг пат да знаеш дека кога ќе си пијан - забрането ќе ти биде на форумов да седиш!
   
 3. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Не за друго, мали деца читаат:beer:
   
 4. Ддарко

  Ддарко Нов член

  Член од:
  16 апр 2008
  Мислења:
  2.344
  Допаѓања:
  10
  Поени од трофеи:
  0
  ДуалКор кога ке се опијани, јас одма се пријавувам у школо за астронаути.:КуЉ:
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  зашо мислам дека темава треба да се затвори само праиме офф-топик на темава ... логото е избрано ставено се е завршено :А?::confused:
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Се согласувам. Ако треба ново лого ќе ја отвориме.

  :КљуЧ:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: