ЛОГО и заштитен знак за GSMmkd

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од ViRuS, 20 мар 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. mr.wicket

  mr.wicket XpressMusic

  Член од:
  12 мар 2008
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  [​IMG]

  Една замерка во врска со логот ми е само тоа што се обидуваш да доловш така наречен виста ефетк а не ти е успешен. Еве изменив, само колку да видиш не се мешам во врска со одлуката за логото. А да и ако веќе правиш на едни букви направи и на Македонија. Да дојде низцело. :)
  Успат, одлчино завршена работа.

  http://rapidshare.com/files/117587962/logo2.edited.psd.html

  Поздрав,
   
 2. Po1son

  Po1son Модераторка

  Член од:
  6 мај 2008
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Фала ви за критиките, тоа многу ќе ми помогне понатаму во моите нови креации!
  Фала многу! a и mr.wicket- не е виста ефект, барем не виста :D Се обидувам да го доловам web 2.0 ефектот. Треба да бидеме најмодерни нели? :)
   
 3. petargaro

  petargaro Нов член

  Член од:
  30 мар 2008
  Мислења:
  784
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  hehehe site se dobri po mene najdobro e na Ivana pa na Alfa Mobil pozz

  po mene i dvete se dobri
   
 4. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  [​IMG][/URL][/IMG]
   
 5. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  хах... сериозен си ? :)
   
 6. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  pa treba da bide so pogolema rezolucia mn e matna
   
 7. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
 8. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  љољ :pos: морам до веце да идам.... леле...

  дефинитивно Влатко, најдобра конкуренција си и на појзон.
   
 9. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  Фала на коментарите
   
 10. petargaro

  petargaro Нов член

  Член од:
  30 мар 2008
  Мислења:
  784
  Допаѓања:
  2
  Поени од трофеи:
  0
  не е добра сликава на алфа е најдобра
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: