ЛОГО и заштитен знак за GSMmkd

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од ViRuS, 20 мар 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Po1son

  Po1son Модераторка

  Член од:
  6 мај 2008
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Ајде ќе пробам, да видам што ќе испадне.. Патем еве го мојот прв тест банер за ГСМ
  [​IMG]
   
 2. Po1son

  Po1son Модераторка

  Член од:
  6 мај 2008
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
 3. Po1son

  Po1son Модераторка

  Член од:
  6 мај 2008
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Вака најпрво извинете за мислење под мислење, али да си кажам :D
  декстерче фонт како кај Бошко немав, не најдов па го направив вака
  ги направив боите на Macedonia
  извини за зраците баш не успеав нешто
  сенките да се намалат? еве го псд формат чепкајте како мислете да го направите ама не претерувајте, имате моја дозвола да направите нешто или избришете преку псд фајлот што ви го оставив! ;)
   
 4. dexterche

  dexterche bokeh

  Член од:
  25 фев 2008
  Мислења:
  229
  Допаѓања:
  9
  Поени од трофеи:
  18
 5. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Јас сум неутрален. Секако ми е убаво. Одлучете ти и Бошко какво ќе биде конечното лого...

  Иначе мене и сегашното ми е преубаво само на тоа Македонија може друга црвена нијанса за подобро да се гледа...
   
 6. Po1son

  Po1son Модераторка

  Член од:
  6 мај 2008
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Имате дозвола да се чачкате во псд форматот... импровизирајте :)
   
 7. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Неможев боја да менувам јас... незнам зашто. Пробував на тоа Македонија да му сменам друга нијанса ама не се менуваше:S
   
 8. Po1son

  Po1son Модераторка

  Член од:
  6 мај 2008
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  20
  Поени од трофеи:
  18
  Можеби зашто е Rasterized. Избриши го тој Layer и направи нов со зборот Macedonia, па нека се вклопи некако во сликата, ;)
   
 9. PhoneMaster

  PhoneMaster Член

  Член од:
  2 фев 2008
  Мислења:
  395
  Допаѓања:
  6
  Поени од трофеи:
  18
  ај не комплицирајте околу логото веке, пошо логото ни е топ :!!!: мисалм дека треба со ова да завршиме ТУКА:!!!:!!
   
 10. ViRuS

  ViRuS Активен Член

  Член од:
  1 јан 1970
  Мислења:
  729
  Допаѓања:
  43
  Поени од трофеи:
  28
  znaci defonitivno logoto e odbrano... sega e na red ikonce so 16x16 pixeli da napravimne slicna na nego i temava ke odi pod kluc!

  dokolku nekoj ima "poubav predlog" neka pise.. ako nema neka ne go komentira logoto!
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: