Купувајте преку Интернет (Aliexpress.com)

Дискусија во форумот 'Интернет и мрежи' започната од damjan14, 22 окт 2013.

 1. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Да не беше Алиекспресс македонски пошти ќе затвореа.
   
  На ER101, red dragon и zdravevski им се допаѓа ова.
 2. ER101

  ER101 Нов член

  Член од:
  15 јан 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  S5
  РОМ/Верзија:
  Da
  Ok..blagodaram..
   
 3. zlatko2525

  zlatko2525 Член

  Член од:
  11 јун 2009
  Мислења:
  89
  Допаѓања:
  8
  Поени од трофеи:
  8
  Телефон:
  Sony Xperia M2
  Дали може од ибеј од кај нас да се порача со картичка и ако може со кои картички може или само преку пејпал
   
 4. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  Зависи од продавачот, но најчесто нудат и можност да се плати со кредитна картичка. Не е битно дали е кредитна или дебитна картичка, само да е овозможено од банката онлајн плаќање, пример NLB и кредитни и дебитни не е проблем.
   
  На zlatko2525 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ER101

  ER101 Нов член

  Член од:
  15 јан 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  S5
  РОМ/Верзија:
  Da
  Zdr..
  Napraviv cancel the order na 3 raboti..po greška..parite mi se zemeni,Kazete mi ako znaete komu da pisam za vrakjanje na parite..
  Pozzz..
   
 6. Marijangk

  Marijangk Нов член

  Член од:
  25 јан 2013
  Мислења:
  27
  Допаѓања:
  7
  Поени од трофеи:
  3
  Ако си на НЛБ.. парите ти се во резервирани средства можиш да провериш Онлајн.. Парите ке ти се вратат на сметка од прилика по 1 месец или да одиш во банката и да прашаш

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 7. ER101

  ER101 Нов член

  Член од:
  15 јан 2017
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  S5
  РОМ/Верзија:
  Da
  Ok..Blagodaram..
   
 8. Vanto

  Vanto Член

  Член од:
  13 апр 2008
  Мислења:
  70
  Допаѓања:
  17
  Поени од трофеи:
  8
 9. maxmk

  maxmk Нов член

  Член од:
  23 окт 2016
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  3
  Телефон:
  Samsung J5
  Здраво.
  Ми треба инфо околу нарачка од Aliexpress. Имено, имам акаунт на paypal преку германска адреса и банка. Кога производот кој сакам да го нарачам преку Aliexpress, ќе наведам да се испорача во Македонија автоматски ми се исклучува можноста да платам преку paypal. Не сум во тек, но дали Aliexpress не прифаќа плаќањето да е преку paypal за производите кои треба да се испорачаат за Македонија?
   
 10. dejanmanasiev

  dejanmanasiev Познат Член

  Член од:
  28 јун 2011
  Мислења:
  485
  Допаѓања:
  290
  Поени од трофеи:
  63
  Телефон:
  Xiaomi Mi A1
  Али Експрес не работи со пеј пал ... Барем за Македонија
   
  На goran и maxmk им се допаѓа ова.

Сподели преку: