Проблем Купувам камера модул за Ноте 4

Дискусија во форумот 'Мали огласи' започната од Tomislav96, 23 јун 2017.

 1. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  865
  Допаѓања:
  764
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Дали има некој расипан скршен Галакси Ноте 4, или знате дали го имаат камерчето низ некои од мобилариве во скопје? Да го решам одма, скршено ми е стакленцето веќе некое време и сега имам прашина во сензорот црни дамки на сликите и сакам одма да го сменам.. на ибеј се по околу 10 евра али не ми се чека.. Плус дали би знаеле работна рака да ми го сменат тука ако си го купам камерчето само?
  [​IMG]
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.415
  Допаѓања:
  2.942
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Во моментов немам на лагер иначе со се работна рака околу 15/20евра би било, остави ми број во приватна порака во теков на неделава ќе побарам од колеги/соработници.

  Ако сам си го порачаш, 500 денари би била работна рака јес да ако си имаш крстач по дома, воопшто не е тешко сам да го отвориш уредот, си бара едно половина час работа минимум затоа што екранот е јако залепен за средницата, но ако нема пукнатини на стаклото ризик не постои.
   
  На Bumblebee, Tomislav96 и kirev им се допаѓа ова.
 3. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Ако не си најдел пиши ми ПП.
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: