Креативни бизнис картици

Дискусија во форумот 'Забава и култура' започната од NeNo-94, 27 апр 2014.

 1. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.041
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Бизнис картица на козметички хирург
  [​IMG]

  Бизнис картица на јога тренер
  [​IMG]

  Бизнис картица во форма на ренде за сирење
  [​IMG]
  [​IMG]

  Бизнис картица на адвокат за разводи
  [​IMG]
  [​IMG]

  Бизнис картица за јога центар
  [​IMG]

  Бизнис картица на Фитнес тренер
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]

  Бизнис картица за обрежување
  [​IMG]

  Бизнис картица на фотограф за посебни настани
  [​IMG]

  Бизнис картица на стоматолог
  [​IMG]

  Бизнис картица на еластичен личен тренер
  [​IMG]

  Бизнис картица на фризерски салон
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  --- надополнето: Apr 27, 2014 7:19 PM ---
  Бизнис картица во форма на филтер за цигари
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  --- надополнето: Apr 27, 2014 7:34 PM ---
  Бизнис картица на претставник за инвестиции
  1.jpg
  11.jpg

  Бизнис картица на јога ценар
  2.jpg


  Бизнис картица за рамки на слики
  3.jpg

  Стилски, транспарентни бизнис картици
  4.jpg 5.jpg

  Бизнис картица за шминка
  6.jpg 7.jpg

  8.jpg 9.jpg
  --- надополнето: Apr 27, 2014 7:38 PM ---
  Бизнис "картица" за водоводџија
  10.jpg

  12.jpg 13.jpg


  Бизнис картица за карго
  14.jpg

  Бизнис картица од сушено месо за преживување
  15.jpg

  Бизнис картица во форма на тениско игралиште
  16.jpg

  Бизнис картица за скара
  17.jpg 18.jpg 19.jpg
   
  На Torte Mobile, Effendi и Misko6000 им се допаѓа ова.
 2. Effendi

  Effendi Искусен член

  Член од:
  23 дек 2010
  Мислења:
  770
  Допаѓања:
  870
  Поени од трофеи:
  158
  [​IMG]

  Многу јака е оваа и креативна. Огласов вика “Сунетчија - Исмет Дурол“.
  Овде да пушти некој оглас,во мк стил.. “Сечам пениси..поволно“ :pos:
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: