Кражба од кола

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од Noc 32, 29 јун 2016.

 1. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Накај 7-8 ми ја опљачкаа колата на паркингот кај зоолошка, кај стариот влез кај рампата. Собрале ранец, документи, пари што нашле ама најстрашното за мене се наочарите за сонце што ги опнале.
  Бев си пријавив у полиција и се тоа ама има ли некој вакво искуство?
  Што да праам? Да висам по огласи да чекам да ги објави некој наочарите? Купи продај групиве по фб... Спремен сум и да си платам за информации за ова...
   
 2. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Што наочари ти се тоа што ти се побитни од штетата на колата (претпоставувам скршиле стакло?) и документите?

  Следи огласи, но не верувам да ги објават таму, обично овие обивања ги прават наркомани, и тоа што ќе земат го заменуваат за роба.

  Цајканите што ти кажаа? Они обично ги знаат тие што обиваат, имаше еден што тој реон го ,,работеше,, порано, па на претрес кај него ги наоѓаа земените работи.
   
 3. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Нема никој да стави работи украдени од тука на наш огласник, барем не некој шо има барем тро памет. Таков е и случајот со крадење на гуми и бандажи, де носат по Приштина итн. Да сме живи и здрави, помири се и не оставај друг пат вредни работи у кола особено не ранец на видно место, пари и слично, или у гепек или под седиште збутај, не за друго и за 50 ден ќе се најде некој да ти скрши стакло а стаклото е 50 евра. Јас ни 10 денарка не оставам во кола. У твојов случај се сигурно или некои роми или наркомани па така да не се многу организирани, можда ќе успееш да ги вратиш мада не се надевај многу на полицијата, за наочари и сл не се замараат.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Noc 32 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: