Кој дигитален апарат да го купам?

Дискусија во форумот 'Фотографија' започната од Јован, 12 апр 2010.

 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.241
  Допаѓања:
  6.446
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Имаш дслр за слични цени...
   
  На човек01 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. човек01

  човек01 Нов член

  Член од:
  17 апр 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  не сум профи за дслр
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.241
  Допаѓања:
  6.446
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Имаш ауто мод

  А разликата е голема


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG, stefan_mkd и човек01 им се допаѓа ова.
 4. човек01

  човек01 Нов член

  Член од:
  17 апр 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  За дслр треба да докупам различни објективи зависно дали фотографирам далеку или на блиску,колку што знам
   
 5. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.241
  Допаѓања:
  6.446
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Има со апаратот кит објектив што ќе го купиш 18-55мм тамам ќе ти е


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 6. човек01

  човек01 Нов член

  Член од:
  17 апр 2017
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  За што е погоден тој објектив на пример,колку зум има
   
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.241
  Допаѓања:
  6.446
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ај првин кажи за што ќе ти е апаратот...


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Батка имам д3100 со 8000 штракања , така ми стои, пиши пп ќе се догг за цена.

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 9. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.623
  Допаѓања:
  1.863
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Fuji X10, дали вреди да се земе за 200 евра? Одлично сочуван.
  Ми треба мал и компактен апарат, не е за ништо професионално. Чисто за мене да си сликам.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 10. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.459
  Допаѓања:
  1.741
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  Нокон д3100 така ми стои ?

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   

Сподели преку: