Која е сличноста меѓу програмер и проститутка

Дискусија во форумот 'Хумор и играчница' започната од Torte Mobile, 30 јул 2013.

 1. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.979
  Допаѓања:
  3.914
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  [​IMG]
  1. Работата е во чудни (ноќни) смени… Исто како проститутка.
  2. Парите ги добиваш за да го усреќиш клиентот… Исто како проститутка.
  3. Клиентите плаќаат многу пари, но твојот работодавец ги задржува речиси сите… Исто како проститутка.
  4. Ќе те наградат само ако ги исполниш соништата на твојот клиент… Исто како проститутка.
  5. Ќе ги изгубиш пријателите и на крај се дружиш само со луѓе кои се во иста професија како и твојата… Исто како проститутка.
  6. Кога се среќаваш со клиент, мора секогаш да си перфектно дотеран… Исто како проститутка.
  7. Меѓутоа кога се враќаш дома изгледаш како да си се вратил од пеколот… Исто како проститутка.
  [​IMG]

  8. Клиентите секогаш сакаат да плаќаат помалку, но очекуваат чуда од тебе… Исто како проститутка.
  9. Кога луѓето ќе те прашаат што работиш, имаш проблеми со објаснувањето… Исто како проститутка.
  10. Секој ден кога ќе станеш си велиш „Нема ова да го работам до крајот на животот.“ Исто како проститутка..
   
  На El_Makedonero, TaleNT, Pane-G и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.763
  Допаѓања:
  1.336
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Е па сега така оди тоа, социјализам,комунизам и капитализам е курва на демократијата, а демократија е макро :D
   

Сподели преку: