Компатибилни фирмвери + DB листа на платформи + CID листа

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson' започната од DualCore, 3 апр 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  Фирмвери кои се компатибилни меѓусебе, т.е. телефони кои што можат да се флешуваат со фирмвер од друг телефон

  K серија

  K310 <-> W200
  K320 <-> W200
  K510 <-> W200
  K530 <-> W660
  K550 <-> W610
  K610 <-> W660
  K618 <-> W660
  V630 <-> W660
  K/D750 <-> W800
  K800 <-> K810​

  S серија

  S500 <-> W580​

  V серија

  V630 <-> K618 => (customization)​
   
 2. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  CID листа

  Листа на CID т.е. број кој го заштитува телефонот од одклучување, флешување и тн.

  CID 16
  Z1010

  CID 29
  K500, K700
  S700, S710
  V800
  Z500, Z1010

  CID 36
  D750
  J300
  K300, K600, K608, K700, K750
  W550, W800
  Z520, Z525, Z800

  CID 37
  K608
  Z520

  CID 48
  K220

  CID 49
  D750
  K310, K510, K608, K600, K610, K618, K750, K790, K800
  V600, V630
  W300, W550, W600, W700, W710, W800, W810, W830, W850, W880, W900, W950
  Z300, Z310, Z520, Z530, Z550, Z610, Z710

  CID 50
  K310, K320, K510, W200, W810

  CID 51
  K550im, K550, K610, K790, K800
  V630
  W200, W300, W610, W830, W850, W710, W880
  Z310, Z550, Z610, Z710

  CID 52
  K530, K550im, K550, K610, K618, K630, K770, K790, K800, K810, K818, K850
  S500
  T650
  V630, V640
  W200, W300, W580, W610, W660, W710, W830, W850, W880, W888, W890, W910
  Z310, Z610, Z710, Z750

  CID 53
  W380
  Z555​
   
 3. DualCore

  DualCore Познат Член

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  3.748
  Допаѓања:
  35
  Поени од трофеи:
  78
  DB листа на палтформи

  DB 1000, DB 2010, DB2020... платформи на кои работат Сони Ериксон телефоните. Еве ја листата од тие платформи.


  DB 1000

  T300, T306, T310, T316, T606, T608, T610, T616, T630, T637
  P800, P900, P910
  Z600


  DB 2000

  K608, K600
  M600
  P990
  V600, V800
  W900, W950
  Z800, Z1010


  DB 2010

  D750
  J300
  K300, K310, K320, K500, K510, K700, K750
  S700
  W300, W550, W600, W700, W800, W810
  Z520, Z525, Z530, Z550


  DB2012​
  K320


  DB 2020

  K550, K610, K618, K770, K790, K800, K810
  S500
  V630
  W580, W610, W660, W710, W830, W830, W850, W880, W888
  Z610, Z710


  DB 3150 (A200/A2)

  C702, C902
  K630, K850
  V640
  W760, W890, W910, W980
  Z750, Z770


  pnx5230


  Z310
  W350


  PDA platform - DB 2000/2001


  G700, G900
  M600, M610
  P990, P1
  W950, W960


  PDA platform - Windows Mobile


  X1 (Xperia)  OEM platforms - Arima, ...


  J110, J120, J210, J220, J230
  K200, K205, K220
  R300, R306
  T250, T270, T280
  Z250, Z300, Z320​
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: