Колку ви трае батеријата на Нексус 4 и со колку користење?

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од OLI-HAUG, 14 апр 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  и на кастом го има.


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 2. Klanistok

  Klanistok Администратор™

  Член од:
  8 јун 2009
  Мислења:
  943
  Допаѓања:
  554
  Поени од трофеи:
  93
  Доста бе дете со зелени постови аман.... После ќе плачиш дека те реметат.
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  Што ме демнатираш бре човече од пост во пост само се укопуваш :), како прво незнаеш како се гледа колку ти е јусиџ ми кажуваш волку ром ови си инсталирапал, збориш по два часа и само тестови правиш а никаков доказ немаш постирано со слика....а извини за што треба да служи мобилниот ако не за игри и за апликации а ? да не треба да рендерирам филмови, да праам музика на него или у најлош случај секој ден да сум обврзан, роб да бидам да инсталирам ром ови хахах кој феил си човече.
  Мене ајпадот 3 кога го имав ме тераше со денови (значи со денови не саати ) батеријата ете ти уште еден феил од твоја страна.
  И не ги врти муабетите членот погоре кажа дека е слаба батеријата и праи споредба со уред што веќе го користел пр. С3 и не е како тебе упорно се обидуваш да ме убедиш дека на нексусот бетеријата повеќе од Ајфон 5 држи а што е најтажно ТИ само ајфон 5 си видел на нет и споредби правиш од нет така да џабе праиме споредби па и муабет.
  А тие тези на форумов што ги пишувате со Крале смачено ми е веќе...значи јас подржувам член што има искуство а не со некој НЕТ член усвари ќе добијам попуст од Крале хахаха

  П.с.
  И Воах немаше никаков проблем со Уан Х от како за среќа еден и еднствен у свет таков моб. а ете и ти по некоја случајност имаш Нексус 4 што нема ниеден проблем екстра батерија и нема баг во софтверот хаха
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  ok друже
  За апликации и интернет да го користам телефонот ама не сум дете да играм игри на него.Телефонот пред се ми е телефон Разбра.
  Ипадот 3 што го имаш со денови ли ти трае батеријата кога играш игри?
  Дај не треси зелени.
  Ти пуштив и линк за ихоне 5 кога играш игри батеријата максимум држи 2.5 часа.Уствари твојот држи 8.
  Со сега излегува ти се што ке кажеш треба да е точно?Не
  И јас имам ипад па батеријата кога играм игри ми трае до 3-4 часа во зависност од играта 3д и сл.а со денови ми трае кога чат пат го користам за нет и сл.
  Погоре членот добро ти кажа исто што и јас со малтретирање и користенје на телефонот само без играње игри на крај од денот има 40-50 % батерија што не е јасно тука повеке.
  п.с пази твое прашање "а извини за што треба да служи мобилниот ако не за игри и за апликации а ?"
  Па пред се за телефон и за апликации и најпоследно за игри ама баш најпоследно.
  И што испадна сите што кажуваат на нет дека на ипхоне 5 батеријата кога играат игри им држи 2,5 часа не знаат што пишат само ти кутриот си во право.како така... и после се треба и да ти поверувам.ок
  Темата ми беше за нексусот колку држи батерија и искуство на еден корисник е дека е одприлика колку што мене ми држи тоа ми е битно...
  Поздрав
  --- надополнето: 15 април 2013 во 14:50 ---
  Со цианоген мод го нема тој проблем.Еее добро било да имаш ром а.
   
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  од нет па пак нет и нет нет нет аииии човече невозможен си.
  споделувам ЛИЧНО искуство да ти нацртам што значи тоа за да еднаш разбереш.

  значи Ти колку што го користиш нексусот тогаш во тој случај имам жив пример кај мој другар е кога си легнува со 70% батерија а од сабајле е изваден од полнач пошто и тој е просечен корисник како тебе само што тој користи ајфон 4с има разговори по два часа мин. и нонстоп вифи само што чат пат сурфа.

  на нет го ругаат нексус4 дека е ептен тапа со батерија дека има лош екран ама откако го купув сватив дека не е до толку како што тврдат по нет и сега....

  јас не разбирам бугарски а ти не разбираш англиски и затоа предпоставувам читаш бг сајтови само едно нешто што сватив за 5 е дека користеле 6.0.1 или 6.0.2 ос ?

  и како што сваќам ти го малтретираш моб. си разговори и инсталација на нов апдејт на ром ови хахаха закон си на форумов меѓу подобрите членови си хахах


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 6. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Гром двапати у коприва хаха :)
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: