Колку ви трае батеријата на Нексус 4 и со колку користење?

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од OLI-HAUG, 14 апр 2013.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  :Чао:
   
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Затоа што не си " жезок" те молам немој да се замараш на форум за Андроид телефони.
  И незнам зошто не се пишува на темата доколку имате искуство .
  Ве молам да не се контриме
   
 3. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Па не се трпите стварно. :ОФТОПИК:
   
 4. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  доста јадете сите трици бе сите на сите ни трае батеријата по 1 ден преку сила
   
  На Klanistok, христијан, username и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.409
  Допаѓања:
  1.061
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Најреално напишано, не сум користел нексус 4 ама дека толку ти држи батерија ама ич не верувам, ако сменам 3-4 рома во текот на денот батеријата ке ми се потроши за 3-4 часа ај нека е најмизерна батеријата на СГС 3 ама сигурно толку не држи батеријата на нексус 4


  Sent from my iPad using Tapatalk HD
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Јас не те терам да ми веруваш.
  Само кажувам колку мене ми држи батеријата.
  Иначе на крајот од денот и јас го ставам телефонот да се полни не ризикувам за наредниот ден иако имам пример 50% батерија.Ама па дека ми ја троши батеријата за 4-5 часа тоа е смешно.
  Можеби ако Тие 3-4 часа постојано правам бенчмарк пример новиот 3д марк.
  Еве ти најреално колку држи батеријата исто толку и мене ми трае..
  http://news.smartphone.bg/review/google-nexus-4-podrobni-testove-i-analiz-na-bateriyata/
  имаш и калкулатор да пресметаш.Пишуваш во минути и ке видиш...
   
 7. Misko6000

  Misko6000 Искусен член

  Член од:
  31 дек 2008
  Мислења:
  1.650
  Допаѓања:
  1.255
  Поени од трофеи:
  178
  РОМ/Верзија:
  MIUI Weekly 6.9.15
  кој не се трпи кога темава е за андроид телефон и неговата батерија???????
   
  На OLI-HAUG и zokimk им се допаѓа ова.
 8. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Ти.
   
  На Misko6000 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  а што е цианоген знаеш ?
  фирмверот е истиот од оригиналот од нексус само што имаш плус опции ништо повеќе, а јас не поштувам ром ови што излагаат секој ден нови верзии, у буквална смисла не сум роб на мобилниот.
  а инаку инстаслирав ром само ради батеријата да ми покажува % друго ништо не ми беше потребно.

  батеријата не е до толку туку не ве ли засега екранот а ?

  што е премногу темен, блед и премногу лош агол на гледање што има а е усвари најнова технологија на лцд панел.
  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 10. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  1.712
  Поени од трофеи:
  178
  За % на батеријата не ти треба да мењаш ром.. Само рут и мод.
  А за екранот, да. Рут и смени кернел, ке добиеш скроз други подесувања на екранот. Тоа можеш да го добиеш и со ром со кој доаѓа тој кернел.

  Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
   
  На Klanistok му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: