Колекција од UIQ3 апликации

Дискусија во форумот 'UIQ' започната од Jane, 21 апр 2008.

 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Сите се со крак, сериски, пач... повеќето се испробани и работат

  8_ConciseThesaurus_UIQ3_3.00.zip
  abakus-uiq3.rar
  ACM_v2.61_UIQ3.rar
  AgileMessengerUIQ30-3.78.rar
  Alon.Software.ALON Audio Recorder.v1.0.
  AutoCamUIQ3.rar
  Best Crypto.rar
  Best message storer.rar
  bestcalc_uiq_3.rar
  bestconverter_uiq3.zip
  Blackberry_Connect_v3_37_p990i_localise
  Bluetooth Remote Control 2.0.rar
  BootManProUIQ3 -.rar
  callfilter_v005.rar
  capturescreen.rar
  DivXPlayer.v0.86.RC2.UIQv3.SymbianOS9.1
  DivXPlayer.v0.86.UIQv3.SymbianOS9.1.rar
  DocumentsToGoUIQ3.rar
  ExchangeActiveSync_2.010.rar
  [fewgames]
  Fonts.rar
  gview.020.rar
  HandyClock UIQ3.rar
  HandyDay_UIQ3.rar
  HandyExpense_UIQ3.rar
  HandySafe_UIQ3.rar
  jDictionary.Advanced.EnglishDictionaryT
  jukesigned.rar
  Lonely.Cat.Games.ProfiMail.v2.60.UIQv3.
  Lubisoft Outlays_1.04_cn_hk_tw_en_crack
  Lubisoft_Automobile_1.05_cn_hk_tw_en_cr
  Magic Message Manager Pro for UIQ3 v 1.
  Magic Message Manager Pro.rar
  mcafee_virusscan.rar
  mcaffe_firewall.rar
  mobireader.uiq.3.zip
  mobizine.rar
  MobyExplorer.rar
  msdict30_Signed.rar
  MyFileMan_gcce.rar
  Nav 6_Fix_keygen-put your map midi file
  os medical UIQ3.rar
  OxfordMedical_Signed.rar
  pixy_0_4_beta.zip
  Profimail.rar
  Psiloc_CrystalArabic_UIQ3.rar
  rainyphone_20061012.zip
  Serial_17537_59010.txt
  SHAPE.Services.IM%2B.V3.64.UIQ3.Symbian
  slovo-ed.rar
  Smartbian.Message.Reminder.v1.0.2.UIQv3
  smartmovie.uiq3.cracked.unsigned.zip
  smartmovie_uiq3 signed.rar
  Smartphoneware.Best.Calc.v1.02.UIQv3.zi
  Smartphoneware.Best.Converter.v1.0.UIQv
  SmartphoneWare.Best.eBible.v1.0.UIQv3.z
  SmartphoneWare.Best.Notes.v1.00.UIQv3.z
  ssm_v1.00_uiq3.sis.rar
  swissmgrpro_uiq3_145.rar
  swissmgrpro_uiq3_151.zip
  SwissPro_UIQ3_130.rar
  swisspro_uiq3_141.rar
  SWISSserial.txt
  Symbian Signed.rar
  Syntrax 0.9.rar
  SYSOPENDIGIA.Image.Expo.Dev.Edition.v3.
  The_World_Fact_book_UIQ3_Full.rar
  ttn-uiq3-v6.21.rar
  Tube2_Engine_V103_UIQ3.zip
  Tweak Peaks.rar
  WebGate.Advanced.Call.Manager.v2.61.Sym
  WebGate.Advanced.Device.Locks.v1.01.UIQ
  WebGate.SMS.Spam.Manager.v1.0.Symbian.U
  WorldMate Professional Edition 3.0 for
  x-plore_symbian_lcg_0_98.zip
  xplore_uiq_3_0_cracked by wl.rar
  xtreme.rar
  [UIQ 3] StickIt .zip

  http://rapidshare.com/files/109231076/UIQ3_App_by_Jane.rar
  pass: www.gsmmkd.com
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
 3. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  интересно ако купам П990 или п1 ќе го средам со програмчиња :D ... али п990 мноогу ми е голем иначе е супер телефонче
   
 4. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Го вметнав и линкот. Ајде навалете сите со П990 П1 и М600:D
   
 5. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  да не си го цитирам сам постот сеа земав п990-ка ... голем мал супер е и сеа ќе ги пробам програмчињава ;)
   
 6. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Нема да зажалиш. Топ колекција е.
   
 7. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  може објаснување кој програм за што е (око ми фати Mcafee,ке ги ставам и двата :))
   
 8. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.843
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  да ти кажам право и јас ги немав сите стаено ... пробувај ако имаш посебна желба отворив тема побарувања на UIQ апликации па таму пиши ми ;)
   
 9. Callidus

  Callidus Модератор

  Член од:
  7 јун 2008
  Мислења:
  1.216
  Допаѓања:
  456
  Поени од трофеи:
  83
  Телефон:
  Galaxy S5
  јане,сега прочитав дека ти си ја составил колекцијава.

  ме интересира (ако е изводливо) да дадеш краток опис за апликациите (инсталирав само 2-3,другите не знам за што се а нејќам да ги испробувам за да дознаам).Прочитав дека веќе се испробани на P990i,па ако може краток опис не би било лошо....

  инаку го ставив mcafee virus scanner и бара сериски број,кој го нема :(
   
 10. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Премногу се сите да ти ги опишувам. Напиши кои конкретно ти требаат ке ти објаснам. Иначе повеќето според името треба да знаеш за што служат.
   

Сподели преку: