Кои модели на Ајфони односно Епл уреди сте ги имале/користеле досега ??

Дискусија во форумот 'iOS' започната од BokUre, 2 ное 2016.

 1. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.503
  Допаѓања:
  2.579
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  според мене лично 2011-2 беше последната година до кога apple правеа квалитет хардвер (со спецификација на реалната состојба, не со 3 години стари чипови и рам да кубурат).
   
 2. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  1.6s plus,
  2.7 plus.
   
  На Kapistec и krale им се допаѓа ова.
 3. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  Оли имаше ти и кибритарка (4с) како ја викаше ако се сеќам, па ајпад, ајмек..?


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Не се рачуна тоа...

  Брука е да со споредува со најјаките телефони он ги има само :)
   
  На RagingDemon и zokimk им се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Стариов мој после првиот купи уште еден Macintosh компјутер, мислам се викаше power-pc што возеше и на windows и на apple os, и од тогаш више не купи Macintosh пошто направија премногу компромиси за да бидат како другите PC-производители. Тогаш направија да подржува и pci и други стандардни PC глупости...

  Кога пораснав сфатив дека тоа беа годините пред да го вратат Џобс (1994/1995та некаде) и веднаш престанаа со производство на овакви компјутери и да глумат некое лудило со ширење на подршката со стандардни портови и функции како и сите други, што ги донесе до пред банкрот. Џобс више никад не дозволи да ја направат таа грешка да користат некакви демек стандардизирани принципи. Си тераа по свое од А до Ш и се вратија во живот.
   
  На христијан и goth50 им се допаѓа ова.
 6. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.202
  Допаѓања:
  5.535
  Поени од трофеи:
  258
  Да беее имам уште :)

  1.6s plus,
  2.7 plus.
  3.4s-ќибритот- два пати го имав
  4.Ipad 2
  5.Ipad air
  6.Ipad Air 2
  7.IMac 5k retina.
   
  На zokimk, Bumblebee и BokUre им се допаѓа ова.
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.896
  Допаѓања:
  2.452
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Сите службени:
  Iphone 6
  iPad 2
  Ми ги забранија заради тоа шо сакав да си инсталирам Ubuntu... :)

  Има уште некои макови на кој шо прв пат фатив тастатура, ама ниту се сеќавам шо верзија беа, ниту бев дораснат да разберам до толку. Знам дека беа како постираниот на крале, пред да излезе iMac.

  edit: Заборавив и Apple watch iPod Nano, Shuffle и обичниот. :)
   
  Последна промена: 3 ное 2016
  На Dzepar, RagingDemon, BokUre и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Само ифон 6. Планирам и така да остане :)
   
  На zokimk и Noc 32 им се допаѓа ова.
 9. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.503
  Допаѓања:
  2.579
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Pixel кога ќе почнеш да возеш?
   
  На zokimk и RagingDemon им се допаѓа ова.
 10. RagingDemon

  RagingDemon 20h SOT

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  4.100
  Допаѓања:
  4.378
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Nexus Master Race
  РОМ/Верзија:
  Android 7.1.2
  Кога ќе му падне на цената

  Sent from my Nexus 5
   
  На zokimk му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: