Кои модели на Ајфони односно Епл уреди сте ги имале/користеле досега ??

Дискусија во форумот 'iOS' започната од BokUre, 2 ное 2016.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  3g, 3gs, 4, 4s, 5, 6s.. И 2g, ама на неколку дена само. :)
   
  На Kapistec, zokimk и BokUre им се допаѓа ова.
 2. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.133
  Допаѓања:
  2.023
  Поени од трофеи:
  208
  Дечки нема ајфон 2г. Нема ни 4г :)
   
  На христијан, ivan88 и Noc 32 им се допаѓа ова.
 3. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  Пиши што си користел повеќе од 2-3 месеци :)


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Bumblebee и krale им се допаѓа ова.
 4. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.088
  Допаѓања:
  9.166
  Поени од трофеи:
  358
  Првиот - 1993та...
  [​IMG]


  Последниот 2016та...
  [​IMG]  И мноооооооогу работи измеѓу што ме мрзи да ги набројувам :)
   
  На MacedonianBoy, Bumblebee, El_Makedonero и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.274
  Допаѓања:
  2.803
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  6s

  Бивш противник и нељубител на ајфон, пред 6.

  Наредно здравје пак со ,,s" или 8 како и да ќе биде.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На ivan88, zokimk и Kapistec им се допаѓа ова.
 6. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Нема 2г, ама општо познат е како 2г, дури и во анализи и статистики на многу места го пишува 2г.. Јез да е неточно. :)
  А и малце е збунувачки, ако почнеш да броиш од 5ка надоле, имаш 4s(5), 4(4) 3gs(3), 3g(2), the original iphone(1). Така што ајфон 5 доаѓа 6ти ајфон, втор доаѓа 3g итн....
  Или па ја сум нешто ептен утка со моделиве и броењето :D
   
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  6с скоро 4,5 месеца :) од ноември до кај февруари март и ми падна скршив екранот и изгубив мерак :) чудно нели хехехе

  иначе нема 2г тој е чиста 2ка.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
 8. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  ти нема потреба у темава да пишуваш имаш акции во епл веќе хехех
  или пиши што си немал само :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  На Bumblebee му/ѝ се допаѓа ова.
 9. El_Makedonero

  El_Makedonero Искусен член

  Член од:
  6 јан 2010
  Мислења:
  1.441
  Допаѓања:
  1.078
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 6
  РОМ/Верзија:
  8.3
  iPhone 2, 3, 5, 5s, 6 и 7
  iPad 4 скоро 4 год. си го користам и утше е боље од било кој андроид таблет


  Sent from my iPad using Tapatalk
   
  На Ilija, BokUre, krale и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.242
  Допаѓања:
  6.450
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Iphone 5 i 5s

  и тоа по 2...
   

Сподели преку: