Кои модели на Ајфони односно Епл уреди сте ги имале/користеле досега ??

Дискусија во форумот 'iOS' започната од BokUre, 2 ное 2016.

 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.813
  Допаѓања:
  6.039
  Поени од трофеи:
  358
  Да скршам мраз, јас само од епл сум користел ајфон да не кажам од првиот до пред последниот односно ајфон 2, 3г, 3гс, 4, 4с, 5, 5с, 6, 6плус и 6с, 6с плус за брзо време и 7ца се надевам :)
  едит
  и ајпад 3 или 2ка нз кој беше го имав со ретина прв што испадна.


  Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
   
  Последна промена: 2 ное 2016
  На Kapistec, El_Makedonero, krale и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.499
  Допаѓања:
  2.579
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  macbook pro mid 2010 15"
  macbook pro late 2014 13"
  macbook air early 2015 13"

  ipod classic 160gb
  ipad mini
  ipad mini with retina
  ipad air 2

  iphone 4s
  iphone 5
  iphone 5c
  iphone 5s
  iphone 6
  iphone 6 plus
  iphone 6s plus
  iphone 7 plus

  apple watch

  apple TV 3th gen
  apple TV 4th gen

  Magic trackpad + неколку адаптери и докови
   
  На goran, Bumblebee, Kapistec и уште 10 други им се допаѓа ова.
 3. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  742
  Допаѓања:
  1.424
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  -iPhone 5S
  -iPhone 6 Plus
   
  На Kapistec, zokimk и BokUre им се допаѓа ова.
 4. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.072
  Допаѓања:
  706
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  - iPhone 3G
  - iPhone 3Gs
  - iPhone 4
  - iPhone 4s
  - iPhone 5
  - iPhone 6
  - iPhone 6s


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Kapistec, zokimk и Ilija им се допаѓа ова.
 5. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.550
  Допаѓања:
  1.036
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  Пред 7-цата комплетирај ја колекцијата со 5ц и Iphone se.:)
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  553
  Допаѓања:
  652
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  - iPhone 6s blehh
   
  На zokimk и BokUre им се допаѓа ова.
 7. zokimk

  zokimk Искусен член

  Член од:
  25 мар 2012
  Мислења:
  1.838
  Допаѓања:
  1.726
  Поени од трофеи:
  178
  iPhone 4s, 5, 5s, 6 plus, 6s, 6s plus

  iPad 2, iPad mini with retina

  MacBook Air 13'3 2012

  Во план ми е новиот MacBook pro ..здравје.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Kapistec, Noc 32, Ilija и уште 3 други им се допаѓа ова.
 8. Kapistec

  Kapistec Искусен член

  Член од:
  9 авг 2011
  Мислења:
  1.550
  Допаѓања:
  1.036
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Galaxy S9 coral blue
  Iphone 2, 5, 6, 6+, 6s, Ipad Air
   
  На Noc 32, zokimk и BokUre им се допаѓа ова.
 9. ivan88

  ivan88 Искусен член

  Член од:
  29 авг 2008
  Мислења:
  1.239
  Допаѓања:
  758
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7+, Lumia 640
  РОМ/Верзија:
  iOS 10.1, Windows 10
  iPhone 2G
  iPhone 3G
  iPhone 3Gs
  iPhone 4
  iPhone 4s
  iPhone 5
  iPhone 5s
  iPhone 6
  iPhone 6s

  Macbook White 13" 2009
  Macbook Air 13" 2012
  Macbook Pro 13" 2013
  iMac 21" 2012

  iPad mini
  iPad 2 3g
  iPad 3

  iPod Classic

  Apple TV 3

  Мислам дека сите ги наброив. Следно што ќе се купува е 7-мица.
   
  На Kapistec, Noc 32, MacedonianBoy и уште 3 други им се допаѓа ова.
 10. Ilija

  Ilija GSM master

  Член од:
  24 мар 2010
  Мислења:
  2.035
  Допаѓања:
  1.636
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung S7 Edge
  Подобро би ти било да наброиш што НЕ си користел :)
  Он
  Iphone 2g
  Iphone 3g
  Iphone 4
  Iphone 5
  Iphone 6s


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Kapistec, ivan88, zokimk и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.

Сподели преку: