Клон на Samsung S6 и интернет од VIP

Дискусија во форумот 'Кинески брендирани телефони и копии' започната од MI6, 29 дек 2015.

 1. MI6

  MI6 Член

  Член од:
  1 јул 2012
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Телефонот е многу добра копија (клон) на S6, брз е ама има проблем со интернет од ВИП.
  Кога ќе ставам СИМ картичка од Т-мобиле или ОНЕ интернетот е брз на 3Г, (телефонот нема 4Г) ама сепак интернетот "лета", а на картичка од ВИП е многу слаб.Имав такво искуство и со друг брендиран кинески телефон и во една продавница ми рекоа дека некој телефони не го подржуваат интернетот од ВИП, затоа што ВИП зрачел со некој посебни ниски фреквенции.
  Има ли опција да се влезе во некој скриени менија на телефонот за да се нагоди фреквенцијата на приемот со таа од ВИП.
   
 2. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.024
  Допаѓања:
  1.503
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Немa тo е хaрдвер .

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На Војвода му/ѝ се допаѓа ова.
 3. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  engineering mode на playstore, тоа ти ги отвора тие 'скриени' мениа, види може да е исклучена фреквенцијата.
   

Сподели преку: