Кафана

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од stefan_mkd, 20 окт 2016.

 1. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Хахахахаха браво ме изнасмеа :)

  [​IMG]
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абе искрено скопјани плачат за да дојдат тука да живеат мада и купуваат плацеви ко луди ;) кој сака да биде во скопје реално.
  ако не се пофалам сам кој друг.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  OLI-HAUG, krale, Cakii и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Ај модератор нека стави анкета. Среда, петок и сабота.
   
 4. gug1

  gug1 GSM master

  Член од:
  30 јан 2013
  Мислења:
  2.414
  Допаѓања:
  1.720
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 2
  РОМ/Верзија:
  SkyDragon v2!
  И мене ми одговара Пон-Петок :)

  Sent from my ONE A2001 using Tapatalk
   
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Неделава шо иде?
   
 6. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Да да. Следна недела
   
 7. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Епа пукајте. До недела да се знае бројка.
   
  На stefan_mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 8. gorjan

  gorjan Активен Член

  Член од:
  19 јул 2008
  Мислења:
  836
  Допаѓања:
  150
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  онеплус 3
  РОМ/Верзија:
  6.1
  дај те да се собереме негде во центар таман и повеке форумаши ке дојдат ке бокуре многу е далеку треба со авион да идеме докај него
   
  На христијан му/ѝ се допаѓа ова.
 9. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Имале аеродром таму во Илинден, така да нема да е проблем. :)
   
 10. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Абе за у Илинден никогаш не било проблем за превоз :) само желба и прав телефон ти треба
   

Сподели преку: