Кафана

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од stefan_mkd, 20 окт 2016.

 1. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Убрзајте го процесот со договарање на кафана, им треба на членовите одмор :)

  Шала на страна, изјаснете се кога би ви одговарало и кој е заинтересиран за место.
  Ако се иде кај @BokUre да се договориме за превоз да се собереме повеќе луѓе по коли. :)
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  od pon do sreda kok den sakate


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Ја у моја кола возам само ајфонџии, нејќам после да луфтирам :)
   
  На El_Makedonero, stefan_mkd и Cakii им се допаѓа ова.
 4. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  А за членови од други градови организиран превоз? :D:D
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  ^постојат други градови у Македонија?
  :)
   
  На gug1, Bumblebee, stefan_mkd и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  пиши ајфон соборанка :) и цените се други во кафана за ајфонџиите :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  Bumblebee, Noc 32, Cakii и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абе да ама неможе 10 души најмалце од скопје да одат кај неколку од друг град.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Значи вечно се местиш да се зафркавам:

  Ами од Скопје шо треба да одиме дури до Илинден? :D
   
  На Bumblebee, христијан, stefan_mkd и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Дечки јас за следните 2 недели тешко :(
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  епа после први Газда ? :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На krale и Cakii им се допаѓа ова.

Сподели преку: