Кафана

Дискусија во форумот 'Off topic теми' започната од stefan_mkd, 20 окт 2016.

 1. stefan_mkd

  stefan_mkd GSM master

  Член од:
  12 дек 2008
  Мислења:
  4.119
  Допаѓања:
  2.015
  Поени од трофеи:
  208
  Локација веројатно Буцо, освен ако откаже друштво Бокуре, па да идеме во градов некаде :)

  За дата, нека биде следна недела и кој планира да дојде, нека пише кои денови одговара
   
 2. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  јас кажав од пон до среда евентуално четврток односно од пон до четврток можам јас.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  На Алфа најмногу му одговара сабота како шо знам, ако уопште се зема у предвид, пошо некако, нели, негов е форумот? :)
   
 4. Noc 32

  Noc 32 Супер Модератор

  Член од:
  13 сеп 2009
  Мислења:
  1.543
  Допаѓања:
  1.390
  Поени од трофеи:
  178
  Јас сум повеќе за викенд затоа што понеделник до петок со време и минус влагам :D
   
  На DigitalDreamer му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Јас можам било кој ден, ама најубаво би било петок или сабота да можеме поасално да седнеме, да не му ја мислиме за работа утредента :)
   
  На Pane-G, ivan88 и DigitalDreamer им се допаѓа ова.
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.825
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ама Бокуре не може викенд. :|
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  За влез треба премиум телефон или и ние со китајскиве сме добредојдени? :cool:
   
  mushovlae, krale, христијан и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Мене не ми смета и преку недела да е воопшто :) Како каже мнозинството така :)

  Само со Samsung или Apple blehh
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kic10

  kic10 Активен Член

  Член од:
  4 јан 2014
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  200
  Поени од трофеи:
  43
  Телефон:
  Xiaomi MI4C
  Да не знаеш некој што изнајмува такви телефони?
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Досега никогаш на собиранка не се разжестила расправија од типот самсунг VS apple? :)
  Една од причините поради која никад не сум дошол на собиранка е токму ова. Едноставно несакам да се расправам со никого во живо, а и тука на форумов гледам колку што можам повеќе да избегавам конфликти.
   
  На Cakii му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: