Камера 4.3 (од GE уредите)

Дискусија во форумот 'LG Nexus 4 E960' започната од Hagar, 27 јун 2013.

?

Ви се допаѓа ли новата 4.3 камера?

 1. Да.

  8 гласови
  88,9%
 2. Не.

  0 гласови
  0,0%
 3. Не ме интересира воопшто.

  1 гласови
  11,1%
 1. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  Пред некој час најдов верзија 4.3 од камерата на Нексусите. Станува збор за последната верзија на сток камерата, и истата е превземена од Google Edition телефоните на HTC и Samsung, односно One i S4.

  Јас сега ја префрлам на телефон, па ќе пишам импресии.

  Линк до XDA.

  Mirror, mirror 2, mirror 3.

  EDIT: Заборавив да напоменам дека може да се инсталира и на други уреди, а не само на Nexus.
   
  На Alexx, zokimk и Ace им се допаѓа ова.
 2. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
  Многу е подобра од предходната верзија.
   
 3. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  Малку е сменет, односно смален интерфејсот па ми треба време да се навикнам.

  Инаку делува подобро, сите опции се на горниот дел кога ќе се допре екранот а не и долу како што беше. Прстиве не ни се проѕирни за да видиме кои опции се под прстот.

  Ново е што има тајмер и е добра опција. А уште подобро според мене што може да се користат Volume +/- за сликање односно како shutter key. Ова е навистина добра и добредојдена опција.
   
  На zokimk и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 4. CopE

  CopE Активен Член

  Член од:
  18 јул 2009
  Мислења:
  248
  Допаѓања:
  33
  Поени од трофеи:
  28
  Бара 4+, нели :)

  постирано преку ОТ-995
   
 5. dragilook

  dragilook Активен Член

  Член од:
  16 јан 2009
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  64
  Поени од трофеи:
  28
  Milsam deka i malce pobrz fokus pravi ili taka mene mi se cini
   
 6. Hagar

  Hagar Активен Член

  Член од:
  17 мај 2013
  Мислења:
  127
  Допаѓања:
  100
  Поени од трофеи:
  43
  Мене ми се чини дека малку поспоро се пушта камерава. Одма стартува апликацијата, ама има подлго црн екран додека даде слика.
   
 7. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Да не отворам нова тема, едно прашање до Nexus4 корисниците: зошто камерата е толку спора? На телефонот му треба ~2 секунди за shot? Пробано на 2 нексуси, така да не е до примерок. Останатите телефони од оваа класа се значително побрзи, пример S3 инстанто слика и ја ослободува камерата за нова слика. Со S3 може да се слика по ~2 слики во секунда.
   
 8. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Таков е фокусот.
  Му треба 2 секунди да заврши ауто фокус па да сликне.
  Таков е.
  И со нексус може побрзо да се сликаш со друга камера али дали сликите ќе бидат добри.
  Брзината не е пресудна.


  Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
   

Сподели преку: