Како дознавте за порталот/форумот GSM Macedonia?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од AlexM, 11 мај 2010.

 1. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  преку другарчево алфа мобиљљљљ....
   
  На NeNo-94 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  Барав рут и кастом ром за СГС 1(благодарност до Бокуре кој што ми помогна со тоа), ехее времиња кога ми беше интересно да си ги менувам ромовите секој ден :)


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 3. NeNo-94

  NeNo-94 iModerator

  Член од:
  7 окт 2011
  Мислења:
  1.038
  Допаѓања:
  743
  Поени од трофеи:
  113
  Кога изигрававте со Бокуре татко и син :) (мала шала)

  Инаку јас барав работи поврзани со iOS 4 и така видов македонски форум за мобилни :) .. Го следев некое време па отпосле направив user :)
   
 4. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  мислиш брат и брат? :D (когa тролувавме еден член)


  Sent from my iPhone 5 using Tapatalk
   
 5. naumdb

  naumdb Познат Член

  Член од:
  29 ное 2008
  Мислења:
  596
  Допаѓања:
  414
  Поени од трофеи:
  63
  Барав упатство за инсталирање на Garmin на Nokia e71.
   
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Што знам мене не ми текнува, мислам од коа ми дадоа првиот телефон на тач и андроид Tmobile move balance па немав абер од андроид, па се зачленив затоа...
   
 7. marchesk

  marchesk Познат Член

  Член од:
  17 сеп 2011
  Мислења:
  403
  Допаѓања:
  249
  Поени од трофеи:
  63
  Oчaјнo ми требaше oфлaјн нaвигцијa, и при бaрaње нa гугл ми гo пoјaви фoрумoв :cool:

  Sent from my LG-D802 using Tapatalk
   
 8. Ace

  Ace Администратop

  Член од:
  27 дек 2008
  Мислења:
  530
  Допаѓања:
  599
  Поени од трофеи:
  93
  Телефон:
  iPhone 6s
 9. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.866
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Сепак сум се изјаснил во темава ... еве еден "мал" рефреш од пред 4 години за новите членови :)

   
  На Bumblebee и krale им се допаѓа ова.
 10. RaymondZes

  RaymondZes Член

  Член од:
  10 мај 2019
  Мислења:
  78
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  6
  Телефон:
  89185244397

Сподели преку: