Како дознавте за порталот/форумот GSM Macedonia?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од AlexM, 11 мај 2010.

 1. torrent

  torrent Модератор

  Член од:
  30 мај 2008
  Мислења:
  1.135
  Допаѓања:
  86
  Поени од трофеи:
  48
  Телефон:
  i9505
  РОМ/Верзија:
  Lineage OS 16
  преку кајгана форумот, заслужен е Божидар, кај него во потпис го видов форумов
   
 2. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Едно бабабуум за темата.
  Refresh за да ја видат новите членови ;)
  предлагам да се стави за важна за да има повеќе посети,не е морално да се усвои предлогот :D
   
  На Jane му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Zacker

  Zacker Член

  Член од:
  21 ное 2010
  Мислења:
  34
  Допаѓања:
  1
  Поени од трофеи:
  8
  Здраво на сите, јас дознав преку гугл барајќи да купам Дримбокс во Скопје и се регистрирав. Сега го разгледувам форумот и гледам дека има многу корисни работи. Поздрав!
   
 4. pucval

  pucval Член

  Член од:
  13 авг 2010
  Мислења:
  46
  Допаѓања:
  3
  Поени од трофеи:
  8
  Otkako go zemav HTC LEGEND imav potreba od forum od tipot na gsm i za sreka mojot najdobar drugar "gogomk" me upati i dosta sum mu blagodaren iako kako nov clen seuste neam pridoneseno mnogu ama vo idnina ke se potrudam no sepak fala do site clenovi na forumot. :)
   
 5. милош

  милош Активен Член

  Член од:
  23 фев 2010
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  51
  Поени од трофеи:
  28
  Знам дека имаб проблем со инсталирање на темите на нокиата па случајно побарав на кирилица,налетав на форумов и нормално одма се регристрирав.Дури сега се присетувам дека некој на кајгана форумот имаше некоја сликичка со GSM Macedonia само тогаш и не бев толку загреан по телефониве.То би било то :D
   
 6. Torte Mobile

  Torte Mobile Супер Модератор

  Член од:
  5 фев 2008
  Мислења:
  9.865
  Допаѓања:
  3.842
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  Samsung NOTE 8
  Веројатно мислиш на мојов потпис :) а може и некој друг да имало :)
   
 7. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Од Јане :p
   
  На Jane му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  Јас имав дугачко:)

   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.496
  Допаѓања:
  2.976
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Јас поради тие потписи неколку пати го јадев :) не само поради тоа што сум Администратор на форумов, туку и затоа што сум модератор на Кајганата :) но опомените не беа само поради мојот потпис туку и сите останати членови што го рекламираат овој форум на кајгана, се разбира после тоа овој неспоразум прерасна во соработка :)
   
 10. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  уф...член сум на форумов..од 2008 октомври..го дознав преку Symbian мк мислам дека АцоКуна беше исто таму...па клик по клик по клик и ОП ми се појави форум.гсм.мк си викам ај член па да видам што како..тогаш 2-3 прашања поставив само колку онака да видаш што е како е...од септември 2010 сум активен, т.е секој ден ми е отворен форумов и навистина има зошто! ОДЛИЧЕН Е!
  браво дечки за идеата за форумов...навистина фалеше вакво нешто во МК
   
  На мила му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: