Како дознавте за порталот/форумот GSM Macedonia?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од AlexM, 11 мај 2010.

 1. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Епа вака, јас го дознав форумов од постар член овдека (Vlatko_95). Подолго време ми викаше да се зачленам на форумов, но несакав. Во тоа време многу сакав да инсталирам виноус ХП, но имав проблеми. Кога дојдов на форумов ја видов темата Како да инсталирате ХП?. Веднаш после тоа успешно го преинсталирав виндоусот и едноставно се "Заљубив" во форумов. Потоа се повеќе и повеќе се развивање форумот, јас научив многу од овдека и се надевам дека така и ќе продолжиме. :КуЉ:
   
 2. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Јас имав една N70-ка и ја земав од Мики O-Connect. Телефонот беше гомно, 6 месеци ми беше на сервис, а во меѓу време додека ја чекав ја видов кај еден дечко во град :(. Се изнервира и ја однесов кај Бошко, сосема случајно, најблиску ми беше од дома. Татко ми отиде да ја земе и кога се врати со телефонот (не поправен), татко ми ми го даде со една визитка, која уште ја чувам, со старата адреса од форумов. Бошко ми ја напишал за да се зачленам. Ете, јас така се запознав. Бев воодушевен од тоа дека има луѓе како мене, со пасија кон мобилните. Многу ги сакам телефоните заради милион причини и секогаш кога ќе го отварам форумот ми се полни срцето кога ќе видам место каде можам да зборам, а луѓето ме разбираат. До пред (WpX)Alex не успеав ни еден другар да го навлечам на ова, али он мораше, зошто имаше iPhone. Се сеќавам, прво не ни веруваше дека ќе најде на помош овде (told you so), а еве го, сега модератор е! Многу ми е мило што Јане и Бошко направиле ваков форум и стварно сум им многу благодарен.
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.497
  Допаѓања:
  2.978
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Н71 нокиа беше, не н70. Кај н70 90% од дефектите можам да ги отстранам, за Н71 едвај батерија можам да ти најдам не камоли телефон лом напраен в'натре. Не ми руши репутација тука. :)
   
 4. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Да, сум заборавил. Растурен е на делови сега... Не беше за рушење репутација, не беше ти крив што беше говно телефонот...
   
 5. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  Луѓе нас ни треба една тема да се отвори за сите "патешествија" што ги имаме поминато со мобилните мислам дека од постовите што ќе бидат напишани ќе можи книга да се објави GSM Macedonia.
  Има значи интересни приказни како се дознало за форумот,како оваа на Јован и неколку погоре за почетоците на форумот :)
  И јас сум еден од тие со пасија спрема геџетчиња и се што е составено од електонски компоненти:)последините пари сум ги давал за тоа и секогаш ќе давам.
  Криво ме е што не сум дознал порано за форумов.

  Да продолжиме со темата,мислам дека стана интересна барем замене :)
   
 6. Јован

  Јован Познат Член

  Член од:
  2 апр 2008
  Мислења:
  2.926
  Допаѓања:
  169
  Поени од трофеи:
  93
  Дефинитивно супер е, имаш таму фала од мене.
   
  На AlexM му/ѝ се допаѓа ова.
 7. SaleSk

  SaleSk Познат Член

  Член од:
  16 јан 2010
  Мислења:
  579
  Допаѓања:
  405
  Поени од трофеи:
  63
  Јас дознаф преку девојками која си бара филмови и преводи за истите :)) а и преку едно другарче трте-мрте му е шифра :))
   
 8. leopardmk

  leopardmk Член

  Член од:
  12 мај 2009
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  23
  Поени од трофеи:
  18
  Јас за прв пат се сретнав кога имав проблеми со мојот SE k510 кој сеуште го имам и е во ТОП состојба.. Имав пожар дома, и откако го изгаснаа и заврши тој кошмар, телефонот го најдов и вањда од џад-та не се уклучуваше, па со помош на овој форум успеав да го флеширам. Едноставно со технологијата сум во тек, и нема ден да не седнам на интернет а да не влезам на форумов.. едноставно, дел од животот ми е :) Како што се спомна погоре... И треба на македонската нација ваков форум... За едуцирање, дружење и заедно да научеме нешто повеке за технологијата која оде секој ден се понапред и понапред.
   
 9. AlexM

  AlexM Познат Член

  Член од:
  11 мар 2010
  Мислења:
  1.152
  Допаѓања:
  407
  Поени од трофеи:
  83
  BUMP колку да ја реактивирам темата :D
   
 10. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  хехе фала богу еднаш ме послуш ама толку време нејкеше ни да слушнеш ни да го отвориш....И еден ден : Аеее добро веќе преку *** ми дое ај сеа ќе отворам и наредниот ден во школо импресиии....... :D:D:D:D:Возбуда:
   

Сподели преку: