Како да рутирате Alcatel OT-991!

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од ZBx, 30 јул 2012.

 1. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Sigma е Box,
  Софтверот е за БОКС за сервисери за рефлешување, оживување и слично, затоа неможеш да го стартуваш.

  Не се мачи,
  милсам дека мора на тој уред прво да се флешне некако официјален фирмвер преку официјалната алатка OTU за да се опраат сите партиции, па мислам дури после ќе проработи nvram/imei и нема да бара код за анлок.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  Без сигма ништо ја го имам боксот

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Па завршиму работа на земјаков твој да не се мачи,штом си имал сигма.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 4. haCk0r

  haCk0r GSM master

  Член од:
  11 сеп 2014
  Мислења:
  2.389
  Допаѓања:
  2.051
  Поени од трофеи:
  208
  400 ден

  Sent from my SM-N910F using Tapatalk
   
  На StalkeR и goran им се допаѓа ова.
 5. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Претпоставував дека е со бокс, така да ништо. Ке им го вратам телефонов назад пошто не им се даваат пари за кршов. :)

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   

Сподели преку: