Како да рутирате Alcatel OT-991!

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од ZBx, 30 јул 2012.

 1. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Ако е купен од т-мобиле и ако е поминато 2 години барај од таму ке ти дадат анлок код за мрежата.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Од таму е земен али одамна. Не верувам да ми дадат код, али ај ке пробам. :)

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
 3. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Дa тaкa е кaј 991,и кaј мене беше тaкa истo,јaс гo имaв декoдирaнo сo unlock code oд ebay,при секoе флешувaнје нa рoм пoрaзличен oд т мoбиле и oргинaлниoт рoм ми бaрaше кoд му гo внесувaв пoвтoрнo и си се oтклучвеше,aкo сaкaaт дa рaбoти нa вип ке мoрa дa се декoдирa пoвтoрнo,тoa е,немa другo решение

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 4. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Мајке му... Како може да се заклучи со ром ме ми е јасно. Изгледа ке оди у канта чудово пошто не верувам дека ке дадат пари за него. :D

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
 5. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ретко глупаво е склепан фирмверот на тој андроид 2.3.7 или 4.0 беше на 991.

  Партициите, custpack,
  nvram-от,
  ништо не останува при флеш на ром и веројатно затоа е се кодира при секое флешување на ром преку кастм рековери.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Не е скaпo зa еден дoлaр мислaм декa ке дaдaт зa кoд uploadfromtaptalk1463744725477.png

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На StalkeR и Gajche им се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Ништо не бидна со батката, не знаел зошто не може да се одклучи со тој код. Да барам друг или има и некој од нашиве сервисери шо може да ми заврши работа? Ако сеуште е активен некој на форумов.
   
 8. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Види сo oвaј http://m.ebay.com/itm/ALCATEL-FACTO...-991D-OT-991-OT-985S-/112005738970?nav=SEARCH

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 9. kirev

  kirev Познат Член

  Член од:
  14 јул 2010
  Мислења:
  1.278
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  http://www.nck.by/2014/02/blog-post.html за без пари
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Дечкото ми ги даде истите кодови како и претходниот. Бтњ вика да пробам со усб кабел. Која е процедурата?
  Јас по интернет најдов со некој си Сигма софтвер, али јас не можам да го стартувам тој софтвер...
   
  На kirev му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: