Како да рутирате Alcatel OT-991!

Дискусија во форумот 'Alcatel' започната од ZBx, 30 јул 2012.

 1. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Сите мoжни рoмoви јaс ги имaм прoбaнo и сите биле тaпa невиденa,дa пoбaрaм низ пц aкo нaјдaм бекaп oд т мoбиле флешнигo преку рикaвaри и тoa е тoa.

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
 2. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Било кој и да е ако не, само да се стави во функција телефонов. Ке гледам јас да го средам колку што може.

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
 3. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  Ја колку што памтам, се мачев со истиот телефон од т-мобиле исто декодиран,
  Али ми бараше код со ставање сток ром, со ставање кастм, со било каков ром бараше код за нетворк.

  Го средив така што некако го натерав OTU да го препознае у download mode со извадена батерија и OTU си симна и си флешна све
  оргинал од т-мобиле фирмвер беше флешнат.

  Цело време беше извадена батеријата ако не се лажам.

  Иначе, овој уред работи буквално ко шпорет,
  со било кој ром,
  ма што сакаш праи му,
  избриши комплет гугл сервиси,
  остај само ало ало и смс,
  телефонот е пак спор.

  На Полски или на Српски форум го најдов туторијалот како да го препознае у OTU со извадена батерија.
  (на Српски форум мислам дека телефонов се вика VipDroid или така нешто)

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На NikS му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  http://forum.gsm.mk/threads/original-alcatel-ot-991-rom.22137/

  Ставиго овај,сум го имал ставено на форумов одавна,овај е оргинален ром од 991,го работев едно време добар е,не можам да го најдам од т мобиле каде е хмм
   
  На NikS и StalkeR им се допаѓа ова.
 5. vonuzu

  vonuzu Модератор

  Член од:
  18 окт 2009
  Мислења:
  4.313
  Допаѓања:
  2.025
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xiaomi Redmi Note 3
  РОМ/Верзија:
  MIUI8 by xiaomi.eu
  Најтапа тел што го имам користено. Бегај од овој телефон подалеку, ке останеш без живци.

  Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
   
  На StalkeR и goran им се допаѓа ова.
 6. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Го најдов во пц бекапот од т-мобиле ромот:)да го аплаудирам и ке го поставам и него,мада овај погоре ти е подобар

  Еве ти го,преку рикавари бришиш предходниот ром,и после му правиш ресторе на бекапов,одзиповај го само и ставиго на сд картичка како што е.

  Линк :
  https://www.dropbox.com/s/nb46tukm0tvdlb7/clockworkmod.rar?dl=0
   
  Последна промена: 18 мај 2016
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 7. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Ти благодарам многу.
  @vonuzu
  Не е за мене, тенкс гад.. За едно девојче е и ме напнаа веќе. :D

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   
 8. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Бидна со ова. Ставив Т Мобиле сим и тера.
  Ти благодарам уште еднаш.
   
 9. goran

  goran GSM Sensei

  Член од:
  3 мај 2008
  Мислења:
  2.025
  Допаѓања:
  1.504
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  OnePlus 5T
  РОМ/Верзија:
  Android O
  Oдличнo,тoј е oргинaлен стoк рoм oд 991 небрендирaн,и рaбoтеше нaјдoбрo oд сите oстaнaти,немa нa штo,пoвели и друг пaт

  Sent from my LG-H815 using Tapatalk
   
  На StalkeR му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR GSM Team

  Член од:
  10 апр 2010
  Мислења:
  3.489
  Допаѓања:
  1.739
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Redmi Note3 Pro 3/32
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8.3 weekly
  Ку*ац, ставам вип картичка и бара код маме му...

  Sent from my Redmi Note3 Pro.
   

Сподели преку: