Како да пишувате на кирилица? (објаснето со слики)

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Jane, 2 фев 2008.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Jane

  Jane Aдминистратор

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  18.512
  Допаѓања:
  1.774
  Поени од трофеи:
  358
  1. Преку Start менито ќе изберете Control Panel

  [​IMG]

  2. Во Control Panel ке изберете Regional and Language Options

  [​IMG]

  3. Ќе притиснете на Language табот, па потоа ќе изберете Details

  [​IMG]

  4. Ќе притиснете на Add... копчето

  [​IMG]

  5. и ќе изберете FYRO Macedonian

  [​IMG]

  6. Потоа стиснете OK

  За да смените од Латиница во Кирилица и обратно, притиснете Alt+Shift.
   
  На Klanistok му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: