Како да направите hard reset на Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од divis, 24 окт 2010.

 1. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Во овој туторијал ќе покажеме како да се направи hard reset,со кој целосно се губат сите додадени/инсталирани апп,игри,музика,слики,видеа и слично на тој начин што телефонот ќе се врати во неговата првобитна состојба тоест неговите сетинзи ќе бидат вратени како фабричките.

   
  На Joe Angelsky му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: