Како да направите Апдејт[Xperia X10 - Mini - Pro]

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од divis, 13 окт 2010.

 1. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Туторијал за Апдејтување на вашите телефони од фамилијата на СЕ, Xperia!

  Напомена:За да го направите апдејтот,батеријата мора да ви биде полна,или најмалку 70%:!!!:

  Прво превземете ја SE Update Service апп и инсталирајте ја:


  - Конектирајте се на Интернет
  - Стартувајте ја Update Service aппликацијата
  - Почекајте за Конектирање и Синхронизација(Connecting & Synchronizing)

  [​IMG]

  - Сега обележете го I hereby accept the license agreement и кликнете на Start

  [​IMG]

  - Селектирајте X10 -Mini - Pro(Пример во нашиов случај е само X10)

  [​IMG]

  - Според сликата направете го ово чекор по чекор:
  Исклучете го вашиот уред/телефон
  Отстранете/извадете ја батеријата од тел и почекајте 5 секунди...Сега, вметнете/наместете ја повторно батеријата во телефонот
  Претиснете и Држете го копчето за Назад(Back Button) на телефонот додека го приклучувате Усб кабелот во него
  Продолжете да го држите копчето за назад(Back Button)

  [​IMG]

  - Вашиот телефон ќе биде пронајден од аппликацијата
  - Во овој чекор аппликацијата ќе го провери Фирмверот(Firmware) на вашиот телефон
  - Ако новиот Firmware е достапен за вашиот уред,апп ќе ви покаже
  - Кликнете врз копчето за Инсталирање
  - Почекајте додека го симнува Firmware-от од серверот на компанијата
  - После симнувањето, аппликацијата ќе го префрли Firmware-от на вашиот телефон

  [​IMG]

  - После префрлањето на Firmware-от, направете како на сликата:
  Дисконектирајте го телефонот
  Отстранете и Вратете ја батеријата
  Вклучете го телефонот - Запомнете: Првото вклучување на телефонот после апдејтот може да потрае подолго:!!!:

  [​IMG]

  ***КРАЈ***


  Ако сакате да го направите апдејтот преку вашиот телефон,направете го следново:

   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  ^_^ +1
   

Сподели преку: