Како да инсталирате тема со Flash мени

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од D@v!d_P5yCh0, 8 мај 2011.

 1. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  Prvo dzirnete go ova (samo za Sony Ericsson)

  A2Uploader telefoni:

  A2 v1/DB3150 telefoni:
  C702, C902, G502 , K630, K660, K850, T700, V640, W595, W760, W890, W902, W910, W980, Z750, Z770, Z780.

  A2 DB3200 telefoni:
  F100 (Jalou), J105 (Naite), T707, TM717, W508, W518

  A2 v2/DB3210 telefoni:
  C510 ,C901, C903, C905, G705, T715, W705, W715, W995

  Instaliranje na Flash Meni:

  1.Konektiraj go telefonot so A2 Uploader ili FarManager

  2. Potoa vlezete vo tpa > preset > system > desktop > flash

  2.Locirajte go vasheto flash mani (primer.swf) . Potoa Kopirajte go vo toj folder so "vlechenje" od Desktop do A2 Uploader ili Far. (samo swf fajlot ne temata .thm).

  Koga ke zavrsite kliknte Shutdown FS Manager (A2 Uploader). Ako ne kliknete nema da se sluci nikakva promena, vasata "rabota" nema da bide zacuvana.

  Ne zaboravajte da ja stavite temata vo memoriska ili telefon.

  Dopolnitelna Lista na telefoni so Flash Lite verzii


  Flash Lite 3.0:
  240×320: W20(Zylo), J10(Elm), J20(Hazel), X5(Pureness), U100(Yari)
  240×432: U10(Aino)

  Flash Lite 2.0:
  176×220: F305, K630, S302, V640, W302
  240×320: G502, K660, K850, W890, W910, Z750, Z770

  Flash Lite 2.1:
  240×320: C510, C702, C901, C902, C903, C905, F100(Jalou), J105(Naite), G705, T700, T715, TM506, W508, W595, W705, W715, W760, W902, W980, W995, Z780

  FL 1.1

  K770, K790, K800, K810, W880, W850, W580, S500, T650

  Ve molam ne kopirajte nisto od ovoj tutorial !
   
 2. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Кирилица!
  Биди човек, те молам. Ботовите имаат поуредни теми...
   
 3. danix01

  danix01 Член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  14
  Поени од трофеи:
  18
  со која програма можам да ги ставам тие фајлови на сони ериксон елм
   
 4. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
 5. danix01

  danix01 Член

  Член од:
  28 јул 2011
  Мислења:
  149
  Допаѓања:
  14
  Поени од трофеи:
  18
  благодарам.успесно исталирав флеш теми икони на мениата фонд и walkman скинс но внеесов и многу фајлови од теми за к850 мислејки дека ги подржува мојот тел.ги бришам на дел но показува eror
   
 6. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  ako mozes screenshot da stavis. Vaka ne mozam da ti kazam nisto. Toj telefon cita samo flash v3.0
   

Сподели преку: