Како да инсталирам iGO на Alcatel ot 916?

Дискусија во форумот 'iGO My Way' започната од mrdolec, 6 мар 2013.

 1. mrdolec

  mrdolec Нов член

  Член од:
  6 мар 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Пробав да инсталирам Igo na alcatel ot 916 и ми излегва :
  Please insert your SD card containing Igo content files
  Помош како можам да го инсталирам
   
 2. banjifiko

  banjifiko Познат Член

  Член од:
  16 мај 2008
  Мислења:
  1.279
  Допаѓања:
  230
  Поени од трофеи:
  63
  Треба да креираш iGo фолдер во рутот на SD картичката и таму да ги ставиш сите потребни елементи. Имаш тема за iGo на форумов, тука.
   

Сподели преку: