Како да го флешувате и инсталирате 2.1 на вашиот SE X10i

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од divis, 10 ное 2010.

 1. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Значи со овој туторијал ќе научите како да ја флешувате вашата Xperia X10i и плус да инсталирате Кастам Ром на Андроид 2.1 Enclair:!!!:


  :!!!:Важно:Значи според афторот на софтверот со кој ќе го флешувате вашиот уред и ќе инсталирате 2.1 препорачливо е да ги исклучите сите User Access Permissions на вашите Windows Vista и Windows 7 компјутери, за да не дојдете во ситуација со проблеми,Исто така овој туторијал е за X10i,но не е за X10 mini pro и X10 mini:!!!:


  Чекор 1. Прво симнете го фајлот од овде и зачувајте го на вашиот Десктоп.
  Чекор 2. Потоа симнете го 2.1 фирмверот од овде.
  Чекор 3. Распакувајте го X10Flash-2.1 и зачувајте/снимете го на десктопот,

  Чекор 4. Сега вклучете го вашиот тел/уред и поврзете го со компјутерот.

  Чекор 5. Откако направите се од горните чекори, распакувајте/екстрактирајте ја Android 2,1 Eclair firmware датотеката која ја превземавте порано и копирајте ги извлеченажите фајлови на фирмвер поддиректориумот во X10Fllash-2.1 папката.

  Чекор 6. Сега стартувајте го Flashtool.bat и следете ги инструкциите на екранот за да инсталирате Андроид 2,1 на вашите тел.

  Чекор 7. Еднаш кога процедурата ќе заврши, рестартирајте/ребутирајте го вашиот тел.

  Честитки вие добивте 2.1:!!!:
   
 2. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  [media]http://www.youtube.com/watch?v=1s1FBtdkuUo[/media] ете и видео за полесно работење, само што си го флешував со 2.1 мн е подобар :)
   
  На GoRRaN му/ѝ се допаѓа ова.
 3. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  двата фајла за симнување ти се исти

  P.S @davis...Пак иста фора..за билдање постови друже?! на Готх објаснувањето - видеото 500 пати е боље а твоето е НЕЦОЛСНО - КОНФУЗНО и лошо преведено од ГООГЛЕ ТРАНСЛАТЕ!
   
  На krstevski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krstevski

  krstevski Нов член

  Член од:
  20 ное 2010
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Mnogu dobro ;)
   

Сподели преку: