Како да го флешувате и инсталирате 2.1 на вашиот SE X10 mini

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од divis, 10 ное 2010.

 1. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Значи со овој туторијал ќе научите како да ја флешувате вашата Xperia X10 mini и плус да инсталирате Кастам Ром на Андроид 2.1 Enclair!!!


  :!!!:Важно:Значи според афторот на софтверот со кој ќе го флешувате вашиот уред и ќе инсталирате 2.1 препорачливо е да ги исклучите сите User Access Permissions на вашите Windows Vista и Windows 7 компјутери, за да не дојдете во ситуација со проблеми,Исто така овој туторијал е за X10 mini ,но не е X10 mini pro:!!!:

  Чекор 1. Прво симнете го фајлот од овде и зачувајте го на вашиот Десктоп.
  Чекор 2. Потоа симнете го 2.1 фирмверот од овде.
  Чекор 3. Сега вклучете го вашиот тел/уред и поврзете го со компјутерот.

  Чекор 4. Сега отворете Flashtool директориум проследен од Firmware подфолдерот.(Now open Flashtool directory followed by Firmware sub folder)

  Чекор 5. Во Firmware подфолдерот, копирајте ја целата содржина на mini.rar [firmware] што го симнавте претходно.

  Чекор 6. Сега стартувајте го Flashtool.bat и следете ги инструкциите на екранот за да инсталирате Андроид 2,1 на вашите тел.

  Чекор 7. Еднаш кога процедурата ќе заврши, рестартирајте/ребутирајте го вашиот тел.

  Честитки вие добивте 2.1:!!!:
   

Сподели преку: