Како да го рутирате Вашиот Windows Phone

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од Cakii, 29 ное 2015.

 1. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Како и Нокиа,така и Мајкрософт ги направија Лумиа телефоните тешки за отклучување со тоа ги заклучија своите бутлоудери, но сепак се докажа дека отклучувањето на нивните бутлоудери не е невозможно.

  Искочи нова алатка наречена "Windows Phone Internals" која што им овозможува на корисниците на Windows телефони да ги отклучат своите телефони, да добијат root пристап,па дури и да креираат и инсталираат кастом ромови.
  Оваа алатка работи и на Windows 8.1 и на Windows 10 верзиите на оперативниот систем.

  Еве што се можете да направите со помош на "Windows Phone Internals":
  1)Можете да го отклучите бутлоудерот на одредени Lumia модели и потоа да добиете root пристап
  2)Можете да правите Backup image на Вашиот телефон и да го пристапите Вашиот телефон преку Mass Storage Mode
  3)Можете да инсталирате кастом ромови

  Листа на телефони кои што се поддржани сега за сега:
  -Lumia 520
  -Lumia 521
  -Lumia 525
  -Lumia 620
  -Lumia 625
  -Lumia 720
  -Lumia 820
  -Lumia 920
  -Lumia 1020
  -Lumia 1320

   
  На the_maker, 995user, OLI-HAUG и уште 5 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: