Како да го Рутирате/ОДРутирате вашиот Xperia X10 и X10 Mini со 1клик!!!

Дискусија во форумот 'Sony Ericsson Xperia [X10-mini-pro]' започната од divis, 10 ное 2010.

 1. divis

  divis Android Lab Community

  Член од:
  19 фев 2009
  Мислења:
  3.466
  Допаѓања:
  315
  Поени од трофеи:
  113
  Во овој туторијал ќе научете како да го рутирате и одрутирате вашите Xperia X10 и X10 Mini само со еден и единствен клик:!!!:

  :!!!:Овааа верзија на Рутирање и ОДрутирање е најдобра бидејќи сите сетинзиии,апп и информации си остануваат на телефонот значи не треба да бришите ништо,сето ова ви останува исто после Рутирањето и ОДрутирањето:!!!:

  Чекор 1. Прво треба да го симнете овој фајл:
  Чекор 2. Сега распакувајте го ЗИП фајлот и зачувајте го каде што сакате.

  Чекор 3. Сега приклучете го вашиот тел со компјутерот и префрлето го фајлот на мемориската картица.

  Чекор 4. Откако, ќе го копирате фајлот а уште пубаво можете фа го прфрлете преку блутут(ако имате на вашиот PC или Laptop) инсталирајте го со оваа апп кој прво треба да ја симнете директно на телефонот тоест линков*** треба да го отворите директно од тел:!!!:

  Чекор 5. Сега откако ја имате инсталирано апп стартувајте ја и следете ги инструкциите на екранот за да го Рутирате или ОДрутирате вашиот уред/тел:!!!:

  Тоа се за ДЕНЕС:!!!::ЗлобеН:
   
 2. trte-mrte

  trte-mrte Супер Модератор

  Член од:
  4 мај 2008
  Мислења:
  3.319
  Допаѓања:
  533
  Поени од трофеи:
  143
  Не ми успева на икспериа мини со 2.1
  Пробав и со уште неколку апликации и не го рутира. Ени хинт?
   

Сподели преку: