Како да ги повратам изгубените слики ???

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и таблети' започната од dzoni.pp, 20 јун 2017.

 1. dzoni.pp

  dzoni.pp Нов член

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Xperia e1
  Драги пријатели потребна ми е помош од вас :!!!:
  Префрлав со MOVE слики од мојот телефон во SD мемориската картичка, но при преносот на сликите бидеќи незабележав дека биле многу повеќе од колку што дозволува капацитетот на картичката, настана прекин на префрлувањето и за тие што имаше место се префрлија, проблемот е што другите ми исчезнаја се појавуваат како фајлови од 0мб.
  Како можам и дали воопшто може да се направи нешто да ги вратам сите слики во телефонот.

  Секое искуство околу овај проблем многу би ми значело .
  Поздраав до сите на овај форум :!!!:
   
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.142
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Иди пак Paste на друга локација(друга мемориска веројатно) каде што има доволно простор. (Ако веќе не си ископирал нешто друго на clipboard, или не си го рестартирал уредот.....)

  И почни да користиш гугл фотос. :)
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.409
  Допаѓања:
  2.940
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Dr. Fone можеш на 4shared да најдеш и кракувана верзија, но функционираат само на рутирани уреди и да е постара генерација на фирмвер и што порано се почне процедурата на рикаверито тоа се поголеми шансите да ти ги врати, во твојов случај е малце парадоксално затоа што не се избришани, не функционира на дефекти/форматирани уреди.
   
 4. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.877
  Допаѓања:
  2.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  ^cut на датотеки помеѓу партиции/дискови функционира на начинот:
  >copy file
  >delete file

  , не е како cut на датотека на иста партиција, кај шо само се менува патеката на пристап.
   
 5. dzoni.pp

  dzoni.pp Нов член

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Xperia e1
  Благодарам за помошта и ќе се обидам нешѕо да направам. :!!!:
  --- Споено дупло мислење, 21 јун 2017 ---
  НН
  Не ве разбрав добро што треба да направам, може ли поедноставно да ми појасните???
   
 6. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.877
  Допаѓања:
  2.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Реплицирав на алфа.

  Поентата ми беше дека неговото решение има шанси да ти помогне доколку побрзаш да го пробаш.
   
  На Alfa Mobil Team му/ѝ се допаѓа ова.
 7. dzoni.pp

  dzoni.pp Нов член

  Член од:
  20 јун 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  0
  Поени од трофеи:
  1
  Телефон:
  Xperia e1
  Значи на тие црни слики што се 0МБ да направам copy, а потоа да ги избришам ид а се обидам со Dr Fone da gi vratam???
   
 8. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.877
  Допаѓања:
  2.429
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Не, директно апликацијата за од телефон да ги повратиш избришаните, не од мемориска.
   
 9. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.409
  Допаѓања:
  2.940
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Што подолго чекаш, тоа се помали шансите да се повратат...
   

Сподели преку: