Како ви се допаѓаат новите измени на форумот?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 27 јан 2015.

?

Како ви се допаѓаат новите измени на форумот?

 1. Супер се, тоа се бараше.

  74,3%
 2. Можеше подобро.

  17,1%
 3. Тиња се.

  2,9%
 4. Имам идеа, ке пишам.

  5,7%
 1. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ќе може плус фонтот да се смени? Пошо овој фонт на андроидот не ми покажува дел пд буквите (њ ј и слично).
   
 2. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Кај мене нема проблем, до телефонот ти е нешто..
  фонтот е 'Tahoma', 'Verdana', sans-serif
  --- Споено дупло мислење, 28 јан 2015 ---
  Точно така, ама не е само изгледот, има и многу нови функционалности кои го подобруваат корисничкото искуство на форумот...
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Ама за мобилната верзија користиш "Open Sans" / sans-serif. Ај стај ги и таму Tahoma и Verdana. :)
   
 4. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Да, незнам како се пореметило, на тахома беа...
  ај види сега..
   
 5. DigitalDreamer

  DigitalDreamer GSM master

  Член од:
  20 фев 2009
  Мислења:
  2.824
  Допаѓања:
  2.354
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Xperia X
  РОМ/Верзија:
  7.0
  Сега е супер. Утре ќе го прегледам одново па ќе ти пишам во една порака ако имам забелешки. :)
   
 6. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Еве ви ја најновата верзија на TapaTalk, ја компајлирав со Робото фонтот, така да сега нема проблем со прикажување или раслично кирилица/латиница :) :)

  Кај мене работи топ, е сега, ќе го сменам во Light фонтот кога ги прокажува прочитаните теми, вака сега ми е сличен. Видете некој ако сака, па може да сменам и тоа :)

  https://www.dropbox.com/s/oewmn6zoo6x2ybi/signed_com.quoord.tapatalkpro.activity-4.11.2.apk?dl=0
   
  На Gajche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Напрај ги лајт, мн се големи вака..
   
 8. the_maker

  the_maker Mi Модератор

  Член од:
  9 сеп 2014
  Мислења:
  2.967
  Допаѓања:
  5.305
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Mi 6
  Како ќутук се :) :) ќе пробам, ако не утре..
   
 9. STEALTH

  STEALTH Искусен член

  Член од:
  4 фев 2013
  Мислења:
  972
  Допаѓања:
  922
  Поени од трофеи:
  158
  Го гледам форумот од нет и кога зумирам да си ги видам нотификациитњ е превише нервира адд-онов

  image.jpg
   
 10. Gajche

  Gajche GSM master

  Член од:
  26 јун 2011
  Мислења:
  7.980
  Допаѓања:
  8.116
  Поени од трофеи:
  258
  ^
  не го гледај од "net" :)
   

Сподели преку: