Како ви се допаѓаат новите измени на форумот?

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Bumblebee, 27 јан 2015.

?

Како ви се допаѓаат новите измени на форумот?

 1. Супер се, тоа се бараше.

  74,3%
 2. Можеше подобро.

  17,1%
 3. Тиња се.

  2,9%
 4. Имам идеа, ке пишам.

  5,7%
 1. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Има мобилна верзија...
   
 2. Alexx

  Alexx GSM master

  Член од:
  23 јан 2013
  Мислења:
  2.190
  Допаѓања:
  2.676
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  iOS 11.1
  Подобро и логично е обратно, коа ќе ги прочиташ да се затемнат, а непрочитаните да бидат светли :)

  Sent from my Note 4 [SM-N910F]
   
  Последна промена: 28 јан 2015
  На Dzepar и username им се допаѓа ова.
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Напротив, неможе така да биде :) Нормално е потемно и болдирано да е за непрочитано, посветло и неболдирано за прочитано.
  Малце ја сменив бојата
  [​IMG]

  Ќе има и нова тема ама од другиот месец, сега немам време.
   
  На Dzepar му/ѝ се допаѓа ова.
 4. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7

  Нормално е да биде непрочитано болдирано а прочитано обично, но за боите не се слагам. т.е се слагам да али на овие комбинации на бои темната е премногу темна и сварно тешко е за читање. Ете повеќемина се пожалија.

  Што ќе ми е да ја читам прочитаната тема појасно а таа што не сум ја прочитал мака да мачам да ја прочитам.
  Плус, јас, а верувам и многу други скоро секогаш кликаат на нови мислења каде што секогаш се непрочитаните и таму испага да сите се темни усвари.

  Бојата да се смени под хитно.

  -------------

  Гледам има малце разлика во боја, си поправал така?
   
 5. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  Уште една мала ситна работа. Ако веќе фурате плава како основна тема а и гледам сега логото официјално ви е плаво ондак сменете го фавиконот кој е сеуште црвен
   
  На Justice for All му/ѝ се допаѓа ова.
 6. filipkir

  filipkir GSM master

  Член од:
  20 сеп 2011
  Мислења:
  2.298
  Допаѓања:
  1.800
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note3
  РОМ/Верзија:
  KitKat 4.4.2
  Плавава темна боја на форумов е многу добра за батерискиот живот на OLED екраните. Кога сурфам од нотето, споредбено со другите сајтови кои имаат претежно бела боја, на гсм-форумот најмалце ми се троши батеријата. Можам со саати да сум тука без престан и притоа да не потрошам многу батерија.
   
  На Dzepar и Alfa Mobil Team им се допаѓа ова.
 7. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Сменета е за нијанса, подобро е така?
   
 8. username

  username Искусен член

  Член од:
  7 апр 2010
  Мислења:
  1.516
  Допаѓања:
  865
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  iPhone 7
  За мене сега е ок


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 9. fenomenmk

  fenomenmk Познат Член

  Член од:
  14 ное 2009
  Мислења:
  1.089
  Допаѓања:
  466
  Поени од трофеи:
  83
 10. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Последно ажурирани теми...
   

Сподели преку: