ИНФО Казнени поени и банирање

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 20 ное 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  ne be druze uzivaj, mu kazav na bambi da me trgne ;)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  И мене нека ме тргне потсети го :)
   
 3. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Ај не се карајте како тетки бре леле.

  Олабавите малце.

  И бркајте си работа и двајцата...

  Затоа и псај и бокуре се модератори да има баланс.
  Се друго е ок...

  Реално...

  Тоа е..

  А ти цаки не те тргам, ти си баланс па помеѓу нив.

  Само не претерувајте.

  Навреди , груб јазик на однесување и слично не толерирајте.
   
  Последна промена: 22 сеп 2016
  На ivan88, krale, Kapistec и уште 5 други им се допаѓа ова.
 4. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Баниран @OLI-HAUG на 3 дена поради следната причина:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Поздрав
   
  На Bumblebee, Tomislav96 и goran им се допаѓа ова.
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  следното предупредување ќе биде со бан, не е битно дали за мене е извртен мубетот или било кој друг член. не е прв пат затоа и реагирам.


  [​IMG]


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На Bumblebee и boro1 им се допаѓа ова.
 6. Bumblebee

  Bumblebee Администратор®

  Член од:
  3 јан 2012
  Мислења:
  7.073
  Допаѓања:
  6.334
  Поени од трофеи:
  258
  Телефон:
  iPhone 6s
  Само напред :)

  Sent from my MI 5 using Tapatalk
   
  На BokUre и Noc 32 им се допаѓа ова.
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  дај ми админ


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  @BokUre на колку време е баниран @dino_bt и дали може да пуштиш точно овде за што е баниран ?

  Тек сега приметив дека е баниран, пишувајте овде кој и зошто е баниран и на колку време !
   
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1

  Во право си за банирањето, но затоа на вас е да предложите кој мислите дека би бил добар модератор.
  Барем јас лично селективно не гледам бидејќи сум банирал членови од 2-те страни.
  Членови кои што сум ги банирал: dino_bt, psyside, gug1 (2 пати) и OLI-HAUG. Така да селективно не сум банирал никого.
  Слободно предложете кој мислите дека сакате да биде модератор и ќе се разгледа предлогот.
   
  На Bumblebee, ivan88 и goran им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Перманентно баниран @KakoDaNe, заради директна навреда на модераторите, кои наводно му избришале пост кој не е за бришење,

   
  На Bumblebee, Tomislav96, Dzepar и уште 6 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: