ИНФО Казнени поени и банирање

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 20 ное 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  posto pocnaa mnogu glupi muabeti da me iritiraat i da se vregaat zatoa i pobarav da brisam posto bambule nemozese...
  nisto licno prema bilo koj. ama filip ako prodolzi taka ke jade ban.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На MacedonianBoy и stefan_mkd им се допаѓа ова.
 2. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  [​IMG]

  За ова сам ќе се банираш или да те банира некој друг треба ?
  Ако може барем @Bumblebee да ме тргне мене од модератор, да си бидам обичен член..
   
  На dino_bt, 995user, OLI-HAUG и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  baniraj me ti. so takvi faci mora taka. a veke koga pocna da zabegava prekinav zosto e tezok slucaj a ti veke ako nego fo branis svaka cast.
  inace toa bese pred da pobaram da stanam mod za da brisam.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 4. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Јас апсолутно никого не бранам. Само се чудам зошто си модератор..

  -Модератор треба да ги тера членовите да пишуваат кирилица. Ти само латиница пишуваш
  -Модератор треба да е необјективен (што ти воопшто не си)
  -Тоа што тебе те иритираат муабети никого не интересира !
  -Понашањето од претходниот мој пост, а и во еден куп твои други постови е понашање за бан, а не за модератор
  -И Филип би го банирал, не го бранам, меѓутоа како модератор твое е да санкционираш, а не да враќаш такви постови
  -Не те банирам ниту тебе, ниту Филипче, ниту некој друг поради тоа што дадов перманентен бан, меѓутоа членот го вратија за 1 ден за жал..
  -Пак барам @Bumblebee да ме тргне од модератор
   
  На raperot, dino_bt, 995user и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  пред да пишеш муабетов убави размисли. јас предходно не бев модератор туку сега станав а знаеш зошто станав зоштп почнаа очи да си вадат и глупости да пишуваат во кои бев и јас ама прекинав пошто видов до каде почнаа да одат работите


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Убаво размислив, ете ти пишав што треба да поседува еден модератор, а ти погледни си ги мислењата уназад неколку месеци и кажи дали заслужуваш модераторско место. Не почнаа очи да си вадат, туку и ти вадиш очи со истите.
  А не знам кога си видел каде почнале да одат работите и си прекинал бидејќи тоа што ти го цитирав е од пред некој саат. Или од тогаш виде кај одат работите ?
  Ма да како и да е форумот е смешка, така да..
   
  На raperot, dino_bt и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 7. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абе јас нејќам да сум модератор голем ташак. бамбуле немаше време ми рече избриши ти. еве сега ќе му кажам дека има плачковци и треба критериуми да има за да се стане модератор, мада јас кога бев модератор не тролач како сега ти не си ни бил член на истиов ;) иначе во тој случај и псај не треба да биде модератор пошто и тој е објективен ко мене, дека рече последниве месец дена ете погледни ја неговата кирилица настроеноста и тролање....нееее неговото не се важи пошто ти одговара а моето не ти одговара.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG и gug1 им се допаѓа ова.
 8. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Јас само моето мислење си го кажувам, не мора секој да се согласи со истото :)
   
  На dino_bt и Tomislav96 им се допаѓа ова.
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  јас ти сметам псај не... иако трола и кирилица не користи...така разбрав ли ???
  чист пример на ајфонџииве јас на никого нема да му семтам а на андроидџиите на сите како и обратно за псај.
  и тоа е мое мислење не биди објективен.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На OLI-HAUG му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Како мислиш така води го форумот :)
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: