ИНФО Казнени поени и банирање

Дискусија во форумот 'GSM Macedonia' започната од Cakii, 20 ное 2015.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Најпрво поздрав до сите членови на форумот..

  Сите можете да приметите што се случува во последно време на форумот,па затоа мора да се преземат некои мерки..
  Правилата на однесување на форумот ги имате насекаде и претпоставувам дека сите сте ги прочитале и ќе ве замолиме да се придржувате кон истите..
  Во спротивно ќе се доделуваат казнени поени и во зависност од нив следува соодветен бан..

  Казнени поени и банови:
  • 10 - 3 дена бан
  • 15 - 1 недела бан
  • 20 - 2 недели бан
  • 30 - 2 месеци бан
  • 50 - 5 месеци бан
  Ова е известување и за сите модератори кои не знаат колку казнени поени се потребни за банирање на одредено време..Доколку некој ги прекршува правилата и покрај бришењето на постови слободно банирајте бидејќи во последно време форумот не личи на ништо и на одредени членови слободата им е преголема..

  Што било до сега било,нема да се зимаат во предвид препукувањата во последните денови,но тука се повлекува линија и од сега па натаму ќе се доделуваат казнени поени и банови..Одредени членови многу лесно поминуваат и толеранцијата до сега беше на високо ниво,но бидејќи доста членови истата таа толеранција ја злоупотребуваат затоа и се преземаат вакви мерки..

  Казнени поени ќе се доделуваат без предупредување,па затоа придржувајте се кон правилата на форумот..

  Секој баниран корисник ќе биде напишан овде,времетраењето на неговиот бан и причината зошто е баниран..

  Поздрав,
  ГСМ Администрација
   
  На Noc 32, Војвода, the_maker и уште 9 други им се допаѓа ова.
 2. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Одличен план, ама не е прв пат. Ако сакате форумов да се среди треба да се полни со содржини и да привлече корисници кои имаат вистинско знаење и сакаат да го споделуваат.

  Вака реално ако не се расправаме андроид вс. ајфон нема ниту 5 поста на ден да има форумов. :)
  Али се согласувам дека мора да се превземе нешто во врска со навредливи постови и дрски членови.
   
  На StalkeR, Војвода и OLI-HAUG им се допаѓа ова.
 3. христијан

  христијан GSM master

  Член од:
  16 сеп 2008
  Мислења:
  4.137
  Допаѓања:
  2.396
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 6s
  РОМ/Верзија:
  Најново
  Исто така добро би било да се стави лимит за минимум карактери за да не гледам веќе вакви постови. @Bumblebee
   
  На StalkeR, Војвода, OLI-HAUG и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Баниран @dino_bt на 3 дена (10 казнени поени) поради следната причина:

  Рековме дека нема да се толерира вакво однесување,па пазете што правите..

  Поздрав
   
  На Ilija, христијан, Dzepar и уште 5 други им се допаѓа ова.
 5. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Баниран @psyside на 3 дена (10 казнени поени) поради следната причина:


  Lazat nemalag kaj ios/apple, odkai da znaeme so mu pravel toj na telefonot na youtube a i drugite samona pamet zborat...

  Ostaj klosari, nema pari pa samo ljubomora zborat bezveze iphonesi e iphone zimaj.

  Од мобилен сум и бидејќи не можам да го цитирам избришаното мислење затоа е само копирано..
  Поздрав
   
  На Ilija, Dzepar, BokUre и уште 5 други им се допаѓа ова.
 6. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  СКАНДАЛОЗНО ШОКАНТНО си доби казнени и е баниран на 3 дена !
   
  На Dzepar, Noc 32, CeeTour и уште 4 други им се допаѓа ова.
 7. Cakii

  Cakii Супер Модератор

  Член од:
  20 фев 2011
  Мислења:
  739
  Допаѓања:
  1.419
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy S7 Edge
  РОМ/Верзија:
  Android 6.0.1
  Ионака форумов на ништо не личи одамна, ама вакви навреди бар додека сум уште модератор нема да дозволам..
  Перманентен бан !
  Ако сака Админ нека му го тргне, од мене има перманент !
   
  На El_Makedonero, goran, RagingDemon и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. Војвода

  Војвода Исфрустриран Неуспешен Тип

  Член од:
  11 авг 2012
  Мислења:
  1.114
  Допаѓања:
  1.462
  Поени од трофеи:
  178
  Телефон:
  Mi5
  РОМ/Верзија:
  MIUI 8 Global dev
  psyside Супер Модератор
  Ќе биде интересно. :)
   
 9. Tomislav96

  Tomislav96 Искусен член

  Член од:
  10 фев 2013
  Мислења:
  863
  Допаѓања:
  755
  Поени од трофеи:
  158
  Телефон:
  Galaxy Note 4 & S7
  РОМ/Верзија:
  TouchWiz Marshmallow
  Повеќе, нормалнно и културно :)
   
 10. psyside

  psyside GSM master

  Член од:
  28 окт 2014
  Мислења:
  3.311
  Допаѓања:
  4.605
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  S7 Edge
  Јас и @BokUre сме поставени за нови модератори, не најдов друга соодветна тема па еве тука да напишам. Лично не изразив желба да бидам модератор, но @Bumblebee , ме постави, ќе гледам да бидам објективен.
   
  На Kapistec, dino_bt, StalkeR и уште 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: