Каде за Нова Година :)

Дискусија во форумот 'Животен стил' започната од goth50, 20 дек 2012.

 1. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Хајмо да се пофалиме :)

  кој - кај - со кого


  Ја ке идам у Холандија на гости на 1 недела се надевам у Амстердам да идам на 31 :)

  ајде фалбаџии споделете ги фалбите :beer::beer:
   
 2. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Јас кај Бокуре на Бичот.
   
  unique5, BokUre, fenomenmk и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. MacedonianBoy

  MacedonianBoy Познат Член

  Член од:
  21 ное 2012
  Мислења:
  2.059
  Допаѓања:
  702
  Поени од трофеи:
  143
  Телефон:
  iPhone 8 Plus
  хахахаха :pos:
   
 4. goth50

  goth50 Apple Viking ака Мрсен Металец Модератор

  Член од:
  27 окт 2008
  Мислења:
  3.500
  Допаѓања:
  2.578
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  Iphone
  Абе преска да ти кажам на 10 метра од мене на плажата гледам еден типац под жолт чадор ама дека не гледам мн добро на далеку ти ѕвонев баш да те распрашам да не знаеш случајно дали денес на Бич ќе оди... цццц срамота требаше да се поздравам со човекот,
   
  На BokUre му/ѝ се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Него секогаш ќе го препознаеш - гледаш што телефон има, подметнуваш друг и ако се заплука во твоја насока, динг-динг - тој е! :)
   
  На BokUre и goth50 им се допаѓа ова.
 6. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  јас ќе си останам во Мајами по се изгледа, ме викаа да одам до лапонија ама ќе видам како ќе бидам со време :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  Епа вилата на дд мраз била слободна за празнициве, пошто бил заминат на службен.
   
  На goth50 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. vlatko_95

  vlatko_95 Punk rocker

  Член од:
  24 мар 2008
  Мислења:
  1.006
  Допаѓања:
  121
  Поени од трофеи:
  63
  Каков службен бе.. лаже... отишол да јаде чоколади од пакетчињата... крај на свет па да си искористи...
   
 9. BokUre

  BokUre GSM master

  Член од:
  18 јан 2009
  Мислења:
  11.750
  Допаѓања:
  6.010
  Поени од трофеи:
  358
  абе мани го многу и бара ко божем ние трева пасеме од Америка што сме :)


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На krale и goth50 им се допаѓа ова.
 10. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358
  виа ајфон пасете... хаха...
   
  На iDeposito му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: