Каде да ставам фајлови!

Дискусија во форумот 'Туторијали и модување' започната од D@v!d_P5yCh0, 8 мај 2011.

 1. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  Custom Files: tpa\preset\custom

  Camdriver: ifs\settings\camera
  Acoustic drivers: ifs\settings\acoustic
  Display driver: ifs\settings\display

  Flash meni: tpa\preset\system\desktop\flash
  Temi: tpa\user\theme
  Layout: tpa\system\layout
  Menu.ml tpa\preset\system\menu

  Walkman 2.0 i 3.0 temi: tpa\system\multimedia\mp
  Walkman 2.0 i 3.0 Vizulacii:
  tpa\preset\system\multimedia\av <-- for .avx files
  tpa\preset\system\multimedia\av_data <-- for .png files

  Lightefekti : tpa\prest\system\lighteffect\systemeffects

  Jazici: tpa\preset\system\language

  Font: tpa\preset\system\fonts

  Start-/Shutdown animacii: tpa\preset\system\settings

   
 2. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  Дечко...ај те молам кога веќе отвараш нови теми...гледај да ти бидат убаво средени со насловото и со текстот...
  Еве на пример, јас ПОИМА неам за што ти е ова?
   
 3. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Баш за тоа му пишав приватна порака, живее во некој свет на модинг во кој мисли дека сите го разбираат :)

  Јас кога ја отворив темава, мислев незнае да прикачува атачменти па да му помогнев сакав :КуЉ:
   
 4. D@v!d_P5yCh0

  D@v!d_P5yCh0 Övëřçløçкëđ

  Член од:
  6 мај 2011
  Мислења:
  370
  Допаѓања:
  90
  Поени од трофеи:
  28
  np napraviv taka posto nemam mak font i ne znaev kako da ja imenuvam
   
 5. GoRRaN

  GoRRaN Allmighty модератор

  Член од:
  24 окт 2008
  Мислења:
  4.751
  Допаѓања:
  2.066
  Поени од трофеи:
  208
  ај те молам напиши поубаво што сака авторот да каже - па да го вметнам во првото мислење...ок? ама детално напиши...не сите гледаат на гравчиња со ова ти што си го пишал..
   
 6. Alfa Mobil Team

  Alfa Mobil Team Администратор™

  Член од:
  1 фев 2008
  Мислења:
  17.485
  Допаѓања:
  2.973
  Поени од трофеи:
  358
  Телефон:
  Samsung Galaxy Note4
  РОМ/Верзија:
  SEPF_SM-N910C_5.0.1T
  Oва е за сониериксон телефони, на кои им е отворен фајл системот за модирање.
  Тоа се патеките каде треба да стојат одредени драјвери или податоци.
  Многу луѓе сакаат пример да модуваат камера драјвер или звук, но незнаат каде да ги стават драјверите - членот што ја отвори темата ги пиша патеките :)
   

Сподели преку: