И Microsoft ќе понуди екстра евтини смартфони

Дискусија во форумот 'Windows Phone' започната од 995user, 17 сеп 2014.

 1. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Тука си во право и те подржувам....
  Верту продаваше скап телефон но ништо не нудеше...просечен хардвер , стар софтвер со можност за апдејт Никогаш итн... А бара многу пари ха ха...
  Со еден збор да го нудат врвот на технологијата и софтверот.... А не да биде нареден со дијаманти и злато па затоа да биде скап...  Sent from my iPad Air
   
 2. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.675
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Се соглсувам Верту не нуди ништо освен сафирно стакло и титаниумско куќиште ако не грешам, а би требало на пример за ајван со 24 гарантно злато и дијамантско лого и воедно редовни апдејти и посебни апликации за него тоа може да се оправда, а не како верту и сега се прашувам колку ќе чинат како половно.
   
 3. 995user

  995user Познат Член

  Член од:
  23 ное 2013
  Мислења:
  1.203
  Допаѓања:
  704
  Поени од трофеи:
  113
  Верту е одличен пример зошто не функционира идејата на Крале Марко.
   
 4. OLI-HAUG

  OLI-HAUG Nokia 3310 FTW

  Член од:
  18 фев 2013
  Мислења:
  7.174
  Допаѓања:
  5.499
  Поени од трофеи:
  258
  Исто важи и за Ајфонот неможиш да ми го продаваш пример 1500 евра Нема најдобра камера, нема најдобри матерјали,нема најдобра батерија,нема најдобар дисплеј(пример не е QHD) Нема најдобар дизајн (според мене е недозволиво пример ХТЦ м8 кој многу е критикуван за тоа па и ајфон 6 да има толку дебел базел и страници од горе и доле а еден Шарп од 200 евра успеал да ги намали за 10 пати подобро од нив.. Срамота...
  ЈАс викам да платиш за телефон 1500 евра Ама кога ке стане збор што е најдобро во телефонот да нема компромиси и контрења туку да се знае пример ОЛИфон :) е најдобар Ама кошта 1500 евра и за се да има факт ...А не како тука на форумот гу утепавме од пулукање Ајфонот И тоа со многу факти а пример кога ке испадне сега ке кошта 1200 евра 6 плус :)...
  Е тоа е неправилно...
  1500е Да ама внатре се беспрекорно...:)
   
  На krale, Pane-G и 995user им се допаѓа ова.
 5. krale

  krale GSM master

  Член од:
  6 мар 2011
  Мислења:
  15.059
  Допаѓања:
  9.142
  Поени од трофеи:
  358


  Каков црни Верту.

  Тоа е шминкерај, без супстанца.


  Јас реков ФАЛИ нешто ЈАКО и најмоќно, со најдобри материјали, со најпрецизни сензори, нешто во стилот на РОЛЕКС во светот на мобилните да речеме.

  Не фали ајфон со сваровски, него фали ајфон што нема да има алуминиум, него карбон фајбер убер платинум хаха :)

  Ако забележите во сите сегменти има луксузни работи, ама работи што се издвојуваат не по шминка (како верту), него по супстанца. Дали се часовници, дали коли, дали облека... Е во телефоните нема такво нешто.

  А ефтини ѓубриња има со лопата да ги ринеш.
   
  На Pane-G, Bumblebee и Noc 32 им се допаѓа ова.
 6. Pane-G

  Pane-G GSM master

  Член од:
  23 јул 2009
  Мислења:
  3.675
  Допаѓања:
  1.319
  Поени од трофеи:
  208
  Телефон:
  iPhone 5s
  Знам што сакаш да кажеш нешто како престиж како Ролс Ројс 1975 год .што имаше секакви електрики џиџи-миџи што ниедна кола немаше ниту мерцедес во тоа време ,а сега ефтините коли ги има тие работи како Ролс Ројс е па смартфон го имаше во 2007 и сите други смартфони почнаа по негови стапки ај ќе ти текне кој смартфон беше :D
  Ролекс е една работа и вечна неменлива како таков ,а смартфони е минлива и кратко трае затоа нема такво нешто.


  Sent from my iPad 3 using Tapatalk
   
  На krale му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: